Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja Termin płatności - jak dodać?

Termin płatności - jak dodać?

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 10 sty 2009, o 00:22

Posty: 25
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 7272853

Chciałbym aby moi klienci mieli możliwość wyboru terminu płatności. W zasadzie mam dwa typy odbiorców (detaliczni i hurtowi), ci pierwsi powinni mieć wybór pomiędzy terminem 30 dni lub 3 dni (ten jest premiowany dodatkowym rabatem), hurtownie 45 dni. Jak mogę to zrobić w Magento w PA jest tylko przelew jako forma płatności ale nie ma możliwości dodania terminu płatności.
Aktualnie używana wersja Magento 1.2.0.1

Termin płatności - jak dodać?

PostTeraz jest 18 kwi 2024, o 07:38
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Pokombinuj z grupowaniem klientów
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 25
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 7272853

Hmm... z tym że w standardowych modułach jest tylko jeden moduł odpowiedzialny za płatność w formie przelewu w którym nie ma możliwości wprowadzenia terminu płatności. Myślałem o tym by skopiować ten moduł (zmienić nazwę modułu np. przelew_3dni, przelew_30dni) i dla każdego nadać inny termin płatności. Ale nie wiem czy tak można.

Co do grupowania klientów to mam takowe, jest chyba gdzieś nawet rozszerzenie do magento gdzie można przydzielić daną grupę klientów do konkretnego sposobu płatności. Tylko problem w tym że magento ma jeden sposób płatności "przelew bankowy". Pytanie czy można go jakoś powielić i zmodyfikować tak by po stronie klienta było widać formularz wyboru terminu np.
    Płatność przelewem: termin 30 dni
    Płatność przelewem: termin 3 dni
Aktualnie używana wersja Magento 1.2.0.1


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

możesz spróbować ręcznie zainstalować dwa razy mod do płatności przelewem i je zmodyfikować jeden opisać na płatność 3 dni a drugi na 30 i masz po kłopocie szybko i bezproblemowo
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 25
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 7272853

Może jakaś wskazówka jak ręcznie zainstalować moduł: aktualnie korzystam z tego http://www.magentocommerce.com/extension/304/bank-prepayment-vorkasse-

Wiem że można też instalować moduły przez SSH ale nie mam takiej możliwości póki co :| , pewnie instalując moduł ręcznie trzeba pogrzebać w kilku plikach. Mnie wystarczyła by dosłownie kopia tego modułu co podałem link bo ma jeden mam potrzebuje jeszcze dwóch takich samych.
Aktualnie używana wersja Magento 1.2.0.1


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

pobierz paczkę na dyski i ją skopiuj przez ftp na serwer
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 25
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 7272853

lefi napisał(a):
pobierz paczkę na dyski i ją skopiuj przez ftp na serwer


A możesz jaśniej? To znaczy po pierwsze czy gdzieś pobiorę paczkę z rozszerzeniem które podałem w poprzednim poście (Jest tylko "Get extension key"). Po drugie jeśli będę miał już tą paczkę gdzie ją mam rozpakować.
Aktualnie używana wersja Magento 1.2.0.1


Posty: 25
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 7272853

Chyba znalazłem rozwiązanie pomocny powinien być ten post http://www.magentocommerce.com/boards/viewthread/832/P195/#t94731, mówiący o tym jakie pliki powinny wchodzić w skład nowego modułu płatności i jaka powinna być ich przykładowa zawartość.

Spróbuję pokombinować i na podstawie tych plików skopiuje moduł bank-prepayment.
Aktualnie używana wersja Magento 1.2.0.1

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Jeśli korzystasz z http://www.magentocommerce.com/extension/304/bank-prepayment-vorkasse- i chciałbyś jeszcze raz zainstalować ten moduł korzystając z niego w inny trochę sposób wystarczy, że przejdziesz do downloader/pearlib/download - tam powinien znajdować się ten moduł. Wystarczy jedynie go ściągnąć i przerobić w kwestii nazwy i ustawień w PA (tak, żeby jego konfiguracja była niezależna od zainstalowanego wcześniej oryginału).


Posty: 25
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 7272853

A możesz bliżej określić co masz na myśli pisząc "przerobić w kwestii nazwy i ustawień z PA"?
Aktualnie używana wersja Magento 1.2.0.1


Powrót do Konfiguracja



cron