Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki Przygotowanie do ankiety - programy magazynowe / ERP

Przygotowanie do ankiety - programy magazynowe / ERP

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...


Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

Pozwolę sobie zrobić małe badanie naszego Magentowego rynku.

Wpisujcie proszę w odpowiedziach do wątku program magazynowy / ERP, z którego korzystacie i chcielibyście go zintegrować z Magento. Po zebraniu Waszych odpowiedzi powstanie ankieta.

Proszę o niepowtarzanie nazw oprogramowania jeżeli już wystąpiło wątku.

Z góry dziękuję i życzę miłego weekendu :)

Przygotowanie do ankiety - programy magazynowe / ERP

PostTeraz jest 23 kwi 2024, o 19:38
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Subiekt,
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 17
Gadu-Gadu: 0
kulfon250 napisał(a):
Subiekt,

Do Subiekta, w zasadzie, jest program http://e-mo.com.pl/s2s.
Kosztuje trzy stówy, tylko trzeba dodatkowo dopłacić za integrację
z magento, dodatkowe dwie.

Pierwsza osoba jest jeleniem :lol:
Ciekawy model biznesowy - pierwszy dopłaca.

Integracja jest dość słaba; tylko podstawowe pola + obrazki.
Do wstawiania nowych produktów raczej się nie nadaj;
nie wyeksportujesz cech. Za to, możesz łatwo uaktualniać
ceny.


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

No właśnie e-mo to coś co udaje integrację :)
Używałem ich programu mając inny sklep, i powiem, tak to bardzo prymitywne narzędzie.
Myślę, że warto by się w kilka osób złożyć i zamówić moduł który działa sensownie, a przede wszystkim , nie przez jakieś protezy po drodze tylko poprzez kontakt bazodanowy.
Osobiscie przymierzam sie do takiego programu, tylko sam go nie pociągnę finansowo :)
Jak znajdą się chętni, to zapraszam do kontaktu.
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 17
Gadu-Gadu: 0
kulfon250 napisał(a):
No właśnie e-mo to coś co udaje integrację :)
Używałem ich programu mając inny sklep, i powiem, tak to bardzo prymitywne narzędzie.

Nie byłbym aż tak krytyczny. Program jest rozwijany i ulepszany.

Problem s2s polega na tym, że gość/ówa początkowo chciał/a upchnąć
własny sklep (2sklep), który jako jedyny miał pełną integrację w obie strony.
Obecnie, dla części sklepów (min. Prestashop, VirtueMart) jes już zintegrowana
możliwość eksportu/importu cech produktów.

Offtopic: Czy już wszystkie polskie firmy napisały własny silnik sklepu
internetowego? I od kogo, tak naprawdę, go zerżnęły?
Test wyboru:
    oscommerce, magento, prestashop, virtuemart

kulfon250 napisał(a):
Myślę, że warto by się w kilka osób złożyć i zamówić moduł który działa sensownie, a przede wszystkim , nie przez jakieś protezy po drodze tylko poprzez kontakt bazodanowy.

Protezy nie unikniesz. Sam Insert stworzył protezę - oscGT, żeby połączyć Subiekta
z oscommerce. Mało tego, żeby korzystać z oscGT musisz kupić Sferę :evil:

kulfon250 napisał(a):
Osobiscie przymierzam sie do takiego programu, tylko sam go nie pociągnę finansowo :)
Jak znajdą się chętni, to zapraszam do kontaktu.

Nie wywarzałbym już otwartych drzwi. s2s to całkiem przyzwoity program,
potrzebna jest tylko całkowita integracja; łącznie z cechami i możliwość
eksportu/importu w obie strony. Autor s2s raczej zna się na programowaniu,
jedyną kwestią jest przekonanie go $, żeby w pełni zintegrował s2s z magento.


Pozdrawiam.


Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Nie wiem jaki jest dziś testowałem go ok 1,5 roku temu, dla mnie minusem było, ze integracja wtedy była ręczna co było potwornie niewygodne. A i kupowanie co roku licencji mi sie nie spodobało. Wole własny moduł :) Tak już mam.
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Ja byłbym chętny za integracją z vtiger.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Co do protezy do subjekta jest lepszy sposób, łączysz się po ssh z maszyny z subjektem do serwerka z magento za pomocą putty i przekierowujesz sobie port MS SQL na którym pracuje subjekt na jakiś pusty z serwera, wtedy w magento uruchamiasz taki moduł i on sobie sam synchronizuje produkty, zamówienia itp

Ma to tą wyższość nad protezą że magento to nieustannie rozwijany system i jeśli ktoś zbuduje taki moduł i będzie korzystał z Magento API (nie tego webowego tylko klas php) to jeden moduł może działać klika lat bo będzie niezależny od struktury bazy danych magento.

Ja mam coś takiego w planach, ale ciągle brak czasu :]
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 93
Gadu-Gadu: 4275000

Zdradzę cel ankiet:

Tworzę aplikację, która będzie pomostem pomiędzy sklepem internetowym (na początek Magento), z własną bazą danych, a programami magazynowymi, hurtowniami, innymi sklepami internetowymi. Będzie pozwalała na zarządzanie Magento i wykorzystywała mechanizm synchronizacji, co przyspieszy bardzo pracę ze sklepem internetowym i będzie również backupem danych sklepu. Innym scenariuszem użycia jest automatyczny transfer produktów/kategorii ze sklepu A do sklepu B.
Pierwsza faza projektu to program do zarządzania Magento, który będzie uzupełniany modułowo o kolejne platformy sklepów i programów magazynowych. Priorytetem całego projektu jest wydajność i łatwość użycia interfejsu.

Zapraszam do wypełnienia króciutkiej ankiety http://magentoforum.pl/aplikacja-do-zarzadzania-magento-t1071.html

Ankieta jest istotna, bo do systemów PC dojdzie jeden z systemów na urządzenia mobilne.

Planowany termin aplikacji do zarządzania Magento z integracją z Optimą / XL'em (te systemy są już gotowe) oraz Subiektem GT to styczeń/luty 2010.


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

kasky napisał(a):
Planowany termin aplikacji do zarządzania Magento z integracją z Optimą / XL'em (te systemy są już gotowe) oraz Subiektem GT to styczeń/luty 2010.


to już jest ;)
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Następna strona

Powrót do Moduły i dodatki



cron