Strona główna forum Ogólnie o Magento Hosting pod Magento hosting z optcache APC + ewentualnie REDIS+memcached

hosting z optcache APC + ewentualnie REDIS+memcached

Wszystko o hostingu, wymaganiach Magento i sprawdzonych firmach hostingowych...


Posty: 12
Gadu-Gadu: 0

czesc. Panowie czy mozecie podac jakis namiar na sensowny hosting w PL albo okolicy, obecnie korzystam z Nexcessa w USA i wszystko super, ale dla innego sklepu bede potrzebowal lokalnie.

Ważne żeby hosting:
- miał APC opcache
- pozniej byla mozliwosc odpalenia Redis + Memcached w razie potrzeby
- baza danych osobno np. Percona
- panel - zeby byl sensowny

testowalem w Polsce np. zenbox.pl i fajnie - ale na najwyzszym pakiecie crawler robil mi 30 stron/minute, potem skoczylem na najgorszy pakiet w Nexcess optymalizowany pod Magneto za $25 i crawler robil mi 400 stron/minute. wiec generalnie mozna :)

Pytanie czy ktos w PL - daje dobry hosting bez jakis dziwnych blokad itp i z APC opcache w sensownej cenie

pozdr

Smb

ps.idealnie byloby na SSD wtedy nie musialbym sie bawic w jakie cache dodatkowe itp. czy ktos w PL to oferuje ?

hosting z optcache APC + ewentualnie REDIS+memcached

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 23:00
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Sprawdzałeś MegiTeam.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.




Posty: 12
Gadu-Gadu: 0

Czesc. slaskdatacenter moze i by byl OK, tylko nie deklarują ile % rdzenia jest przyznane.

Dla porównania:

Zenbox.pl > crawler w full page cache - robil 35 stron/minute - najlepszy pakiet :)
Nexcess SIP-100 - 370 stron/minute

Wiec chyba mozna powiedziec ze jest roznica. pytanie czy na slaskdatacenter z dyskami SSD bedzie lepiej - w zakresie indexowania z Magento

poza tym pytanie a propos Full Page Cache.
Mam wlaczony APC op-cache i to jest podstawa - do tego widze ze jest jeszcze cache APC ktory moge wlaczyc do Full Page Cache - jednak przy takim
ustawieniu APC cachuje troche niestabilnie. i są skoki w dostepie do sklepu +- 800ms.
Natomiast time to first byte 76ms robi wrazenie :)

pozdr

smb


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

z tego co wiem vpsy na śląsku nie są super stabilne, ale jak widzę ceny to mógłbyś pomyśleć o małym teście

linuxpl.com jest ok, ostatnio mają bazy na dyskach ssd i dość szybko to chodzi, choć nie wiem jak długo tak będzie, widocznie trafiłeś na nowy nie obciążony jeszcze serwer który za jakiś czas zapchają klientami, myślę że na start ok ale chyba za jakiś czas trzeba będzie pomyśleć o czymś innym

osobiście proponował bym Ci zainwestować w osobisty serwer dedykowany (nie ważne czy z SSD czy nie bo i tak cała baza danych będzie przechowywana w pamięci RAM >= 16GB), wtedy masz gwarancję że nikt Ci tego nie zapcha

co do full cache to nie mam opinii, nigdy tego nie testowałem, choć czytałem że ta technologia się sprawdza tylko wtedy gdy zmiany na stronie wykonuje się bardzo rzadko a asortyment jest stały (wyłączone zarządzanie magazynem)
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 12
Gadu-Gadu: 0

Dziękuje za porady.

Pytanie zasadnicze - nie mam duzo produktow - ok. 300. ale mają duzo custom options.
I to chyba ma jedną wadę zasadniczą:
checkout dochodzi do 10s, zapisywanie produktów też nie najlepiej. Uzywam Full Page Cache i to jest super. ale checkout i koszyk i tak jest dynamiczny.

Pytanie bo serwer bazy jest dosc szybki - ale niestety caly konfi siedzi na dyskach SATA. Wiadomo ze Magento ma problemy z wydajnoscia w zakresie tagowania i indeksowania.

Czy lepiej byloby przejsc na serwer z dyskami SSD i wtedy automatycznie tagowanie bedzie szybsze ? czy moze zainstalowac taki wynalazek jak Redis cache do backendu - ponoc potrafi 50x przyspieszyc tagowanie. Co wg Was wybrac ?

Oczywiscie nie mam duzo produktow - ale chyba te custom options tak znacznie obciazają transakcje, bo juz nie wiem jaka moze byc inna przyczyna.

pozdr

SMB


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

tak, jeśli chodzi o zapasywanie danych do bazy (składanie zamówień i indeksowanie) to powinno być szybciej z dyskami ssd, choć z tego co wiem ssd są bardziej awaryjne,

na naszym hostingu akurat ich nie używamy, ogólna szybkość wczytywania się stron katalogu jest bardzo podobna (odczytu z bazy danych) porównując ssd i hdd, a różnica w prędkości składania zamówień i indeksowania nie jest aż tak ważna

do tego ilość produktów u Ciebie nie jest powalająca, a jaka różnica jest w tym czy indeksować będzie się 10sek czy 20sek

co do custom options to zgadza się, ich odczyt spowalnia wczytywanie się strony produktu i zapisywanie produktów, to normalne , ale nie powinien mieć wpływu na checkout

redis nic tu nie da, jest dobry jako standardowy nośnik pamięci cache dla magento ale nic poza tym

jak dla mnie troszkę przesadzasz z tą optymalizacją wszystkiego na max, jeśli się nie mylę to chyba sprzedaż jest ważniejsza niż strony generowane w milisekundach, widziałem sklepy które bardzo wolno działały a miały dużą sprzedaż, oczywiście nie mówię że to nie jest ważne ale klienci i tak nie dostrzegą tej różnicy
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Co do SSD to już maiłem 2 razy sytuację że padały parami bez wcześniejszych objawów.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

tak z ciekawości: jakiego producenta ??
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Następna strona

Powrót do Hosting pod Magento



cron