Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Sklep wielojęzykowy z osobnymi cenami dla każdego języka

Sklep wielojęzykowy z osobnymi cenami dla każdego języka

Na temat Magento - ogólnie...


Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

Witam

Jestem początkujący w Magento i mam sklep do zrobienia, który odziedziczyłem po innym programiście. Z pewnych powodów nie mogę się podzielić jego adresem, ale nie jest to istotne.

Sklep mam zbudowany tak:

Nazwa witryny | Nazwa sklepu | Nazwa widoku sklepu
Main Website | Main Website Store | Polski (głowny)
Main Website | Main Website Store | Austria
Main Website | Main Website Store | Niemiecki

I odpalam odpowiedni widok (przekazując kod widoku do metody run()) w pliku index.php, na podstawie domeny. Są ustalone waluty i języki dla każdego widoku itp. Zrobiłem tak na podstawie informacji znalezionych w internecie.

Chciałbym, aby ceny produktów w poszczególnych widokach były inne, bo za granicą są inne marże itp.

Zainstalowałem ten plugin / rozszerzenie: http://innoexts.com/store-view-pricing/ i działało. Wyświetlało różne ceny z tym, że ceny były przeliczane z waluty bazowej (PLN) na docelową np. (EUR), a potrzebuje ustalać ceny osobne w danych walutach. No i po jakimś czasie się sypnęło. Produkty się nie wyświetlały w żadnym z widoków. Czyściłem cache, prze indeksowałem wszystko - nic nie pomogło. Na lokalnym serwerze przy odinstalowywaniu (http://innoexts.com/store-view-pricing/ ... stallation), w momencie wykonywania wsadu do bazy danych wyskoczył mi error i cały sklep siadł. Oczywiście zrobiłem sobie kopie i po przywróceniu wszystko wróciło do normy. Na serwerze online, nie mogę sobie pozwolić na to żeby sklep zdechł. A przywrócić całej bazy nie mogę, bo klientka dużo rzeczy pozmieniała.

Zauważyłem, że tu (http://innoexts.com/promotions/pricing/) są jeszcze jakieś inne dodatki odnośnie ceny np. Advanced Pricing, ale boje się że znowu się sypnie jak przy poprzednim rozszerzeniu.

Dodatkowo klientka chce mieć zagraniczne płatności online dostępne tylko w danych wersjach językowych. Jest w ogóle możliwe coś takiego?

Czy macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu. Czy utworzenie osobnego katalogu (i sklepu np. "Main Website Store Austria") dla każdej wersji językowej jest dobrym pomysłem?

Pozdrawiam Grzegorz

Sklep wielojęzykowy z osobnymi cenami dla każdego języka

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 11:59
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Jako, że cena ma zasięg Globalny lub per Website proponuję stworzenie osobnych website'ów a nie widoków sklepów (tak jak masz teraz). Po stworzeniu tych website'ów należy jedynie zmienić wartość 'Catalog Price Scope' na 'Website' w 'System->Configuration->Catalog->Price'


Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

Tak tez myślałem że trzeba będzie zrobić. Szkoda bo dla klientki wygodniejszym rozwiązaniem byłoby na widokach.
A jak wtedy jest z płatnościami? Ponieważ muszę wdrożyć dla polskiej wersji PayU a dla zagranicznej Rechung Klarna. Można przydzielić płatności do osobnych sklepów?

A jeszcze mam pytanie bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Chodzi o utworzenie czegoś takiego?

Nazwa witryny | Nazwa sklepu | Nazwa widoku sklepu
Main Website | Polski | Main View
Main Website | Austria| Main View
Main Website | Niemiecki| Main View

czy

Nazwa witryny | Nazwa sklepu | Nazwa widoku sklepu
Polski | Main Website Store | Main View
Austria| Main Website Store | Main View
Niemiecki | Main Website Store | Main View

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
zigu007 napisał(a):
Tak tez myślałem że trzeba będzie zrobić. Szkoda bo dla klientki wygodniejszym rozwiązaniem byłoby na widokach.

To raczej nie robi jej różnicy przecież.

zigu007 napisał(a):
A jak wtedy jest z płatnościami? Ponieważ muszę wdrożyć dla polskiej wersji PayU a dla zagranicznej Rechung Klarna. Można przydzielić płatności do osobnych sklepów?

Wszystko możesz wtedy konfigurować/włączać/wyłączać per Witrynę więc nie będzie problemu.

zigu007 napisał(a):
Nazwa witryny | Nazwa sklepu | Nazwa widoku sklepu
Polski | Main Website Store | Main View
Austria| Main Website Store | Main View
Niemiecki | Main Website Store | Main View

Jest w tym przypadku prawidłowym rozwiązaniem.


Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

jemoon napisał(a):
zigu007 napisał(a):
Tak tez myślałem że trzeba będzie zrobić. Szkoda bo dla klientki wygodniejszym rozwiązaniem byłoby na widokach.

To raczej nie robi jej różnicy przecież.


No ale żeby mieć inne ceny trzeba mieć osobny katalog. Nie można nadpisywać treści tak wygodnie jak to jest teraz, że tylko zmienia widok i nadpisuje co chce mieć inne w danym produkcie. Chyba że się mylę? :?

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Będzie tak samo jak teraz.


Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

Czyli będzie jeden globalny produkt, który będzie można nadpisywać?

Czyli mam zrobić tak?
Nazwa witryny | Nazwa sklepu | Nazwa widoku sklepu
Polski | Main Website Store | Main View
Austria | Main Website Store | Main View
Niemiecki | Main Website Store | Main View

I jeden Katalog ogólny, czy dla każdego sklepu osobny katalog?

Przepraszam że tam dopytuję, ale w tym Magento tyle możliwości, że się już gubię.

//EDIT:
A i jeszcze przy takim ustawieniu wczytywać sklep z parametrem: "website" czy "store" ?

Nazwa witryny | Nazwa sklepu | Nazwa widoku sklepu
Polski (kod: pl) | Main Website Store | Main View (kod: view_pl)
Austria (kod: at) | Main Website Store | Main View (kod: view_at)
Niemiecki (kod: de) | Main Website Store | Main View (kod: view_de)

Jak odpalę przy takich ustawieniach:
Mage::run('pl', 'website');
czy to będzie to samo co
Mage::run('view_pl', 'store');
?

//EDIT:
Super działa takie ustawienie. Są osobne ceny. Serdecznie dziękuje za pomoc! :D

Mam tylko problem z odinstalowaniem tamtego rozszerzenia. Ale widzę ze jak jest wyłączony to wszystko działa ok i nic się nie psuje :) Ew. opisze autorowi rozszerzenia mój problem i poproszę o pomoc w odinstalowaniu odinstalowaniu.

A i sklep będę odpalał za pomocą:
Mage::run('pl', 'website');
gdyby to było błędne proszę o korektę.


Powrót do Dyskusje



cron