Strona główna forum Inne Twoje wdrożenia Sklep z panelami dekoracyjnymi HelloPanel.pl

Sklep z panelami dekoracyjnymi HelloPanel.pl

Jeśli zależy Ci na opinii innych użytkowników to tu właśnie możesz pochwalić się swoim projektem...


Posty: 7
Gadu-Gadu: 0

Witajcie,

Cieszę się ogromnie, że istnieje to forum. Ogromnie dużo przydatnych informacji tu znalazłem i od jakiegoś czasu wdrażałem wiedzę w mój projekt, który zamieściłem pod adresem: http://hellopanel.pl.

Skóra wykonana w całości przeze mnie, choć muszę przyznać, że layout wzorowałem na jednym z gotowych płatnych szablonów.

Sklep jest w zasadzie w fazie testów, więc z chęcią przeczytam Wasze uwagi.

Pozdrawiam
Mirek

Sklep z panelami dekoracyjnymi HelloPanel.pl

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 16:53
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Trochę to wolno działa, do tego mało produktów, najlepiej wyłącz puste kategorie.

Myślę też że słaba identyfikacja marki, więcej bloczków w telefonami, skypami, mailami, adresami na głównej i innych stronach :)
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 7
Gadu-Gadu: 0

Dziękuję za słuszną uwagę co do danych kontaktowych. Puste kategorie znikną poprzez dodanie nowych produktów.


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Musisz go jeszcze dobrze sprawdzić.
Ja znalazłem nie przetłumaczone : Availability: W magazynie
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 7
Gadu-Gadu: 0

MalT napisał(a):
...Ja znalazłem nie przetłumaczone : Availability: W magazynie


Tak, jest jeszcze trochę nieprzetłumaczonych tekstów, po aktualizacji do najnowszej wersji magento, pojawiło się ich jeszcze więcej.

Generalnie szukałem jakiegoś rozwiązania, aby dodać możliwość ustawienia stanu magazynowego na "Na zamówienie", lecz z tego co mi się udało zorientować, jest to możliwe poprzez głębszą ingerencję w magento lub zakup płatnego dodatku.

Może ktoś znalazł na to jakieś interesujące rozwiązanie? Inaczej będę musiał raczej usunąć z kart produktów stan magazynowy.


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Może po prostu przetłumacz Brak w magazynie na Na zamówienie. A tych których nie będzie nawet na zamówienie, możesz ustawić Status: Wyłącz.

Albo trochę bardzie skomplikowane rozwiązanie:
1. dodajesz cechę dostepnosc jako lista rozwijana i dodajesz ją do wszystkich zestawów cech.
2. listujesz ją na stronie produktu w miejscu gdzie masz dostepność: w magazynie za pomocą kodu
<?php echo $_product->getAttributeText('dostepnosc') ?>, chyba musisz to szukać w plikach szablonu w catalog/product/view/type/
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 7
Gadu-Gadu: 0

Dzięki kkkonrad.

Spróbuję wcielić w życie drugą propozycję rozwiązania problemu.

Wcześniej pisałeś, że sklep działa wolno, trochę go odchudziłem poprzez modyfikację ustawień kompresji, cachowania oraz zwiększenie zasobów w php. Samemu trudno jest mi ocenić jakie to efekty dało. Teoretycznie w testach ładowania strony z Amsterdamu czas wynosi od ok 1 do nawet 3 sekund, ale bardziej interesuje mnie jak szybko się ładuje w polskiej lokalizacji. Czy odczułeś może jakąś różnicę w szybkości działania?


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Mi chodziło o szybkość generowania strony PHP, nie mówiąc już o obrazkach, css itp. Dalej jest wolno 2-2.3 sek to zdecydowanie za długo.

Z drugiej strony jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie bo sam prowadzę hosting tam strony generowane są w 0,5 sek i wg mnie widać różnicę. Może klient tego tak nie zauważa.

Z resztą jak na razie mało masz tych produktów i nie trzeba dużo klikać żeby znaleźć sobie to co jest potrzebne.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 7
Gadu-Gadu: 0

Faktycznie, masz rację.
Z testów wynika, że najdłużej czeka się na dane z serwera (nawet ponad sekundę), z czasem będę musiał pomyśleć nad szybszym serwerem lub optymalizacją konfiguracji php.


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Bardzo fajna opcja :D


Powrót do Twoje wdrożenia