Strona główna forum Ogólnie o Magento Hosting pod Magento Amazon EC2 Cloud

Amazon EC2 Cloud

Wszystko o hostingu, wymaganiach Magento i sprawdzonych firmach hostingowych...

Post 16 kwi 2012, o 22:09

Posty: 30
Gadu-Gadu: 0

Witajcie,

próbował ktoś to ogarnąć? :) Wydaje się być Interesującą propozycją...

Amazon EC2 Cloud

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 17:39
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 16 kwi 2012, o 23:16

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Tak, kiedyś się tym bawiłem, gdy zaczynałem swoją przygodę z hostingiem. Ale wg mnie na dłuższą metę i na polskie realia jest to jednak droga zabawka, , do tego miało być rok za darmo a jakoś mi naliczało pieniążki :)

Z szybkością serwera na Linuxie było różnie, ale do najszybszych maszyn na których postawiłem demo magento to nie należało. Miałem ten kontener Micro, ruch i obciążenie było minimalne a naliczyło mi kilkadziesiąt złoty za niecały miesiąc :/ Nie wiem co by było jakbym postawił tam jakiś działający sklep, pewnie roboty wyszukiwarek nabijały by mi obciążenie a z tego co wiem też za to się płacić :)

Za to fajne to jest jako pulpit zdalny dla Windows 2008. Taką maszynę można włączać w razie potrzeby. Nic się nie płaci za licencję Windows !!! Oczywiście jest druga strona medalu że co miesiąc płaci się za każdy zajmowany GB dysku nawet wyłączonej maszyny :) A sam Windows zajmuje 20GB:D

Niby fajne i na początek wydaje się tanie, ale realnych zastosowaniach jednak trochę za drogie.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut

Post 17 kwi 2012, o 18:25

Posty: 30
Gadu-Gadu: 0

No właśnie. Obniżyli ceny ale sposób konfiguracji jest tak nieczytelny, że nie wiem czy kupując pakiet mikro muszę jeszcze obowiązkowo wykupić S3 (storage) czy nie. Poza tym płaci się praktycznie za wszystko i jest dokładnie jak mówisz - jeśli tylko potrzebujesz korzystać 2h dziennie z windowsa i to zdalnie bo dużo podróżujesz to chyba lepszej alternatywy to nie ma... Próbowałem korzystać z ichniejszego kalkulatora ale po jego uruchomieniu wiedziałem mniej, niż przed :)

A wracając, w sieci są dość obiecujące artykuły gości, co wykręcili na wersji standardowej czasy ładowania strony rzędu 0,1 - 0,3 sek.

Post 17 kwi 2012, o 19:00

Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Ale to chyba takie osiągi to nie ma Micro, albo ja miałem jakiś słaby sprzęt. Co do S3 to nie musisz tego kupować wystarczy EC2. Zresztą S3 to jest baza danych i chyba nie jest kompatybilna z mysql.

---

Poprawka: S3 to hosting plików (zdjęć), są specjalne moduły dla magento do trzymania zdjęć produktów w takiej chmurze, ale wiem że EC2 też spokojnie sobie z tym poradzi.
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Powrót do Hosting pod Magento



cron