Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Problem z edycją cech w wersji 1.4.1.0

Problem z edycją cech w wersji 1.4.1.0

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

Witam,
nie wiem gdzie wstawić temat. Od kilku dni mam problem, a być może od dłuższego czasu tylko nie miałam potrzeby edytować atrybutów. Gdy chcę wejść w zakładkę: katalog/cechy/zarządzanie cechami otrzymuję komunikat na białej stronie:

Fatal error: Class 'Mage_Eav_Block_Adminhtml_Attribute_Grid_Abstract' not found in /home/users/selone/public_html/app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/Catalog/Product/Attribute/Grid.php on line 34

Podmieniłam plik z paczki instalacyjnej, ale to z pewnością nie ten problem. Nie wiem gdzie szukać przyczyny.
Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...

Problem z edycją cech w wersji 1.4.1.0

PostTeraz jest 18 kwi 2024, o 15:01
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

A czy nie była robiona aktualizacja do nowszej wersji?
A może jakiś moduł był ostatnio instalowany?

Sprawdź jeszcze uprawnienia do plików na serwerze.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

Był instalowany nowy szablon, który wymagał podmienienia plików w katalogach default i base.
Po wywaleniu tego szablonu nadpisałam z powrotem oryginalne pliki, dla pewności poprosiłam hosting o przywrócenie kopii, ale niestety nie mogę przejść do cech, stąd mój post, stoję w miejscu :-)
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

sprawdź czy masz plik: app/code/core/Mage/Eav/Block/Adminhtml/Attribute/Grid/Abstract.php
a jak nie to zgraj z innego magento i wgraj w to miejsce
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

galganka pisała że podmieniała pliki więc to może być coś innego
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

Tak, mam ten plik, jak potwierdził mój przedmówca, podmieniłam pliki na oryginalne.
Poza tym powoli widzę wiele innych problemów zatem nie wiem czy jest sens ciągnąć temat, być może dla kogoś innego z podobnym problemem. Zbyt dużo rozwalił mi ten szablon i jestem już w trakcie tworzenia nowego sklepu, tyle, że wszystkie produkty wrzucam ręcznie, nawet nie odważę się zrobić importu bazy ani poszczególnych tabel, by mieć wszystko czyste i sprawne.
Do tego stopnia wszystko działa źle, że nawet Dotpay od KKKonrada nalicza mi za każdy produkt 0(zero) złotych i nic nie jestem w stanie zrobić.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ciepło wszystkich :-)
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...


Posty: 6
Gadu-Gadu: 0

Dołączam się do tego postu. Mam ten sam problem. Sprawdziłem uprawnienia dla wszystkich plików i folderów w app/code/core/Mage/Adminhtml/Block/Catalog/Product/. Podmieniałem też pliki i nic.
Ma ktoś może jakieś sugestie co jest nie tak?


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

może macie włączoną kompilację, radzę wyłączyć
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 6
Gadu-Gadu: 0

Ja mam to wyłączone jeśli patrzę w dobrym miejscu.
System->Narzędzia->Kompilacja

Status kompilera: Zablokowany
Stan kompilacji: Nie skompilowano
Licznik skompilowanych: plików 0
Licznik skompilowanych zakresów: 0


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Spróbuj usunąć cały katalog Mage z app/code/core/Mage/ i wgrać go z paczki instalacyjnej.
Oczywiście wcześniej zrób backup.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Następna strona

Powrót do Problemy z działaniem



cron