Strona główna forum Wsparcie Konfiguracja checkbox do akceptacji regulaminu

checkbox do akceptacji regulaminu

Wszystko o konfiguracji, możliwościach i ustawieniach...

Post 19 lis 2008, o 00:25

Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

Byłem niedawno na Forum Handlu Elektronicznego (http://www.dobrykupiec.pl). Był tam poruszany między innymi temat regulaminu w sklepach internetowych.
Klient zakładając konto / składając zamówienie (bo niekoniecznie musi zakładać konto aby złożyć zamówienie) powinien wyrazić "akceptacje" regulaminu sklepu. Jako bardzo dobre rozwiązanie podano właśnie przykład checkboxa standardowo "nie-zaptaszkowanego", przy którym znajduje się link do regulaminu i tekst w stylu "Oświadczam, że zapoznałem się z treścią regulaminu sklepu internetowego ziemniaki.pl". Oczywiście ostateczne złożenie zamówienia wymaga zaznaczenia checkboxa.
W takim przypadku klient nie będzie mógł wyprzeć się - w razie roszczeń - że nie obowiązuje go jakiś zapis regulaminu.

W Magento brakuje mi w tej chwili owego udogodnienia. Widzicie jakieś rozwiązanie tego problemu? Może ktoś to jakoś już rozwiązał?

Pozdrawiam!

checkbox do akceptacji regulaminu

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 10:21
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
W Magento istnieje już takie rozwiązanie. Wystarczy w Panelu Administracyjnym przejść do System -> Konfiguracja -> Zamówienie i w zakładce "Opcje zamówienia" pole "Enable Terms and Conditions" ustawić na "Tak".
Do ustawienia wszelkich warunków i regulaminów służy zakładka Sprzedaż -> Terms and Conditions.


Posty: 86
Gadu-Gadu: 2878306

no pięknie :) dziękuje za informacje :) trzeba enablowac :D


Powrót do Konfiguracja



cron