Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Jaki format powinna mieć baza wgrywana do magento

Jaki format powinna mieć baza wgrywana do magento

Na temat Magento - ogólnie...


Posty: 2
Gadu-Gadu: 15970218

Witam, chciałem zrobić taki sklep do testowania. Produkty mam zapisane w exelu:-))
produkty są podzielone na >kategoria>podkategoria>produkt (każdy produkt ma jakieś cechy: kolor, rozmiar, itd) czy takie dane można przekonwertować na format akceptowalny przez Magento?

Jaki format powinna mieć baza wgrywana do magento

PostTeraz jest 18 kwi 2024, o 06:01
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Tak można, wpierw w magento zrób jeden taki produkt i następnie zrób eksport. Po wszystkim tylko przerobisz (przekopiujesz) swój plik i zaimportujesz do magento.

Troche wymaga to pracy ale jest możliwe.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
@Grzegorz jeśli chcesz importować produkty z cechami (typ produktu konfigurowalnego) zapoznaj się z tym tematem: Import produktów typu Konfigurowalnego. Ogólnie rzecz biorąc to tak jak napisał lefi jest z tym trochę roboty i musisz trochę czasu na to poświęcić, ale jest to możliwe. Nie wiem jak u Was ale u mnie np Excel w wersji od 2003 wzwyż nieprawidłowo koduje znaki przez co import i edycja csv przez niego jest niemożliwa - polecam arkusz z OpenOffice'a.


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

jemoon 100% racji do plików csv tylko OpenOffice
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 2
Gadu-Gadu: 15970218

to co chciałem przetestować to baza z ~4tys produktów:-)
Dzięki za podpowiedź

dodano 27.I.09r godz.18:32
Mam jeszcze pytanko, czy można widok produktu ustawić tak, żeby wyglądało to podobnie do strony mojego znajomego http://www.solokolos.pl/97,96,cienkopisy.html
w przykładowym sklepie mam produkty z branży papierniczo biurowej i wygląda to tak, że do kilku produktów pasuje 1 zdjęcie (np. długopisy różniące się tylko kolorem)

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
jeśli chcesz uzyskać efekt podobny do podanego przykładu zainteresuj się produktami grupowanymi (ich przykład zobaczyć możesz tu: http://demo.magentocommerce.com/magento-red-furniture-set.html). Niestety nigdy z nich nie korzystałem i nie mam pojęcia jak należałoby rozwiązać ich import.


Powrót do Dyskusje



cron