Strona główna forum Wsparcie Aktualizacje Aktualizacja Magento do wersji 1.2.0 Aktualizacja Magento do wersji 1.2.0

Aktualizacja Magento do wersji 1.2.0

Kwestie i problemy wynikające z aktualizacji Magento do wersji 1.2.0


Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

Mam teraz wersję 1.2.0.1 i wszystko działa normalnie oprócz...zdjęć. Dodaję zdjęcia produktów, ale system ich nie widzi, i po prostu nie ma zdjęć. Nie wiem już co robić. Instalowałam kolejno wersje: 1.1.6, 1.1.8 i 1.2.0 i żadna nie działała dobrze, poprawka 1.2.0.1 działa chyba najlepiej. Nie wiem skąd te problemy, mój pierwszy sklep działa spokojnie na 1.1.6 i nie ma problemów.
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...

Re: Aktualizacja Magento do wersji 1.2.0

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 10:28
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
spróbuj ustawić w .htaccess magic_quotes_gpc na 'on'


Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

Tylko który htaccess, co otworzę jakiś folder to tam jest taki plik.
zmieniłam w folderze głównym htaccess sample i to nie pomogło.

dodano 3.I.2009 godz. 20:43
Pomogło to: http://www.magentocommerce.com/boards/viewthread/27237/
mam zdjęcia
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...


Posty: 41
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 1503284

U mnie po calkiem "swiezej" instalacji 1.2.0.1 z nową sample data 1.2 nie dziala wyswietlanie obrazków produktów we frontendzie. Dokladniej juz na samej stronie produktu (okienko z powiekszeniem) - na liscie produktow obtazki sa widoczne. Bledy to najprawdopodobniej Javascript. W firebugu dostaje cos takiego:

missing ; before statement
[Break on this error] <font size='1'><table dir='ltr' border='1' cellspacing='0' cellpadding='1'>\n
index.ph...-setup.js (line 2)
Translate is not defined
[Break on this error] <script type="text/javascript">var Trans...cia karty kredytowej"});</script></head>
25?id=13...e=english (line 31)
Varien is not defined
[Break on this error] var searchForm = new Var..., 'search', 'Przeszukaj cały sklep...');
25?id=13...e=english (line 50)
Product is not defined
[Break on this error] var optionsPrice = new Product.Optio...usDisposition":0,"minusDisposition":0});
25?id=13...e=english (line 197)
Event.observe is not a function
[Break on this error] Event.observe(window, 'load', function() {
25?id=13...e=english (line 219)
VarienForm is not defined
[Break on this error] var productAddToCartForm = new VarienForm('product_addtocart_form');
25?id=13...e=english (line 282)
VarienForm is not defined
[Break on this error] var addTagFormJs = new VarienForm('addTagForm');
25?id=13...e=english (line 312)
decorateList is not defined
[Break on this error] <script type="text/javascript">decor...teList('recently-viewed-items')</script>
25?id=13...e=english (line 354)
$ is not defined
[Break on this error] $('bug_tracking_link').target = "varien_external";
25?id=13...e=english (line 435)


Jeśli ktoś wie jak poradzić sobie z tym problemem, to proszę o pomoc.


Posty: 13
Lokalizacja: Pabianice
Gadu-Gadu: 0

pejk napisał(a):
U mnie po calkiem "swiezej" instalacji 1.2.0.1 z nową sample data 1.2 nie dziala wyswietlanie obrazków produktów we

Jeśli ktoś wie jak poradzić sobie z tym problemem, to proszę o pomoc.


Czy można gdzieś w internecie obejrzeć gdzie ten błąd występuje? Czy testujesz lokalnie? U mnie zarówno na świeżej instalacji jak i po aktualizacji z 1.1.8 do 1.2 nie występuje żaden błąd. Cache wyczyszczony? W przeglądarce odświeżona strona Crtl+F5?

Pozdrawiam

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
wiktor Spojrzałem na Twój sklep i z tego co widać to nie dokonałeś pełnej aktualizacji. Rzecz w tym, że zrobiłeś swój układ strony i wszystko trzymasz w skin/frontend/zoo/default/ i pewnie w /app/design/frontend/zoo/default (nie wiem bo tego nie chce mi się sprawdzać) a aktualizacje, które przeprowadziłeś uaktualniły jedynie PA i zawartość skin/frontend/default/default i app/design/frontend/default/default/ - to normalne i dobre rozwiązanie bo tak straciłbyś wszystkie wprowadzone w wyglądzie strony zmiany. Aby mieć aktualne również układy stron i korzystać z funkcji frontend'owych, które zostały zaimplementowane w nowszych wersjach najlepiej jest skorzystać z plików diff (Pliki diff dla magento) i ręcznie bądź za pomocą np. WinMerge wprowadzić zmiany w plikach odpowiadających za layout i design.


Posty: 13
Lokalizacja: Pabianice
Gadu-Gadu: 0

A więc po kolei:
Nie wiem jakich funkcji z frontend brakuje, ja nie zauważyłem?
Do aktualizacji używam diff, bo Connect jest zbyt zawodny. Oczywiście pliki w skin i frontend "zoo" aktualizuję ręcznie, zmian z wersji na wersję nie ma aż tak dużo, aby nie dało się ich śledzić ręcznie.

Pracuję pod Linuksem, więc nie działa u WinMerge :( ... ;)


Posty: 41
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 1503284

wiktor testuje to lokalnie i narazie darowalem sobie wersje 1.2.0.x (bynajmniej na pare dni). Cache mam powylaczany zarowno w magento jak i przegladarce, ale widzac ze nikt inny nie ma tych bledow, sadze ze to cos u mnie jest nie tak. Jak juz znajde rozwiazanie to odpisze tu.
Pozdrawiam

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
wiktorFaktycznie sorry masz wszystkie funkcje, po prostu wszedłem na stronę główną i zasugerowałem się wersją podaną w stopce.


Posty: 41
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 1503284

Problem który wczesniej opisalem jest bugiem w momencie gdy instaluje sie "swieza" wersje najnowszego magento (rowniez 1.2.0.3). Problem pojawia sie ponoc tylko w defaultowym themie, stad inni , ktorzy upgrade'owali ze starszych wersji nie maja tego bledu. Magento probuje wczytac nieistniejacy plik javascriptowy. Rozwiazanie jest proste. Wystarczy w pliku <katalog z magento>/js/index.php dopisać:
if (!file_exists($fileRealPath)) continue;

przed wpisem:
    if (strpos($fileRealPath, realpath(dirname(__FILE__))) !== 0) {
        continue;
    }

Po tym zabiegu obrazki produktu mozna zoomowac suwaczkiem i zmieniać (o ile uzywa sie standardowego mechanizmu a nie np. lightboxow).

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualizacja Magento do wersji 1.2.0



cron