Strona główna forum Wsparcie Moduły i dodatki [Dyskusja] Zbiór polskich szablonów maili dla Magento

[Dyskusja] Zbiór polskich szablonów maili dla Magento

Wszystko o modułach i dodatkach dla Magento...


Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

Witaj!!!,
Dziękujemy za poświęcony czas i rejestrację nowego uşytkownika w naszym sklepie. Od tej chwili masz moşliwość korzystania ze wszystkich przygotowanych dla naszych klientów udogodnień i rozwiązań. Do sklepu moşesz się zalogować w dowolnym momencie, wystarczy kliknąć Zaloguj się lub Moje konto - linki, które umieszczone są w nagłówku kaşdej strony sklepu. Do zalogowania się potrzebny jest adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji.


- brakuje formatowania w pocztach na onecie, wp - w gmail maile wygladaja odpowiednio


powodem jest to że ONET i WP koduja w charset=iso-8859-2"> a maile sa w utf-8

[Dyskusja] Zbiór polskich szablonów maili dla Magento

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 23:15
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 60
Gadu-Gadu: 11887345

W jaki sposob zainstalowac to archiwum tzn gdzieu miescic katalog po rozpakowaniu i jak go zainstalowac?


Posty: 13
Gadu-Gadu: 0

Jak ustawić żeby maile przychodziły w dobrej formie, w htmlu bo teraz to wygląda tak:

<style type="text/css">
body,td { color:#2f2f2f; font:11px/1.35em Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; }
</style>
<div style="font:11px/1.35em Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;">
<table cellspacing="0" cellpadding="0" border="0" width="98%" style="margin-top:10px; font:11px/1.35em Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; margin-bottom:10px;">
<tr>
<td align="center" valign="top">
<!-- [ header starts here] -->
<table cellspacing="0" cellpadding="0" border="0" width="650">
<tr>
<td valign="t

czyli wyświetla źródło wiadomości a nie jej podgląd w htmlu.
Nie sprawdzałem tego we wszystkich programach pocztowych, ale w the bat i poprzez stronę przez program pocztowy Horde wyświetla właśnie źródło zamiast jego wynik.

Wiem, że można ustawić w panelu żeby było w formie tekstowej, ale może da się to ustawić żeby programy pocztowe poprawnie wyświetlały wiadomości html.

pozdrawiam

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

@gryfja archiwum jest spakowane zgodnie z strukturą katalogów, którą musisz zachować wrzucając maile przez ftp'a.
@aagonia jeśli w PA nie ustawisz typu maila na plain/text to wszystko powinno działać normalnie. może po prostu w ustawieniach Bat'a masz ustawione aby wszystkie maile były wyświetlane w formie tekstu?


Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

Mam problem z paczką przetłumaczonych maili. Wrzucam rozpakowane tłumaczenia do odpowiedniego pliku ( na początek tylko jeden - new account ), rejestruje nowego użytkownika i .... nic. Nie przychodzi żaden mail potwierdzający zalogowanie.

Kiedy próbuje samemu tłumaczyć i od czapy wstawić do textu polskie znaki mail owszem przychodzi ale treść jest zupełnie pusty :(

Gdzieś dodatkowo trzeba ustawiać kodowanie pl znaków?

prośba o pomoc.

pozdr

jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
@bartek maile powinny działać bez problemu. Musisz je umieścić w app/locale/pl_PL/template/mail/ - spróbuj wrzucić maile bezpośrednio z paczki, nie otwierając i edytując ich u siebie. Jeśli wtedy będą działały to powodem tego, że obecnie nie działają jest to, że program w którym edytujesz maile nieprawidłowo je koduje do UTF-8.


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Pytanko: zależy mi na użyciu tych szablonów maili oraz na tym, by maile były kodowane w ISO-8859-2. Co i gdzie powinienem zmodyfikować? Sklep mam kodowany w UTF-8, ale zależy mi na tym, by maile były wysyłane w ISO-8859-2.

- Samo zapisanie plików w formacie ISO nie wystarczy
- Ustawienie ISO w nagłówku maila nie wystarczy
- użycie iconv() w różnych miejscach kodu nic nie daje
- jak ustawie kodowanie plików ISO oraz kodowanie nagłówka maila ISO -> to przychodzi pusty mail (bez treści)

Po co mi to? -> są skrzynki na których do poprawnego wyświetlenia PL znaków musi być koniecznie ISO-8859-2.

Może coś trzeba zmienić w Zend Framework? Każda działająca koncepcja mile widziana.

EDIT: wersja bez modyfikacji działa na większości skrzynek mailowych, ale są takie na których nie działa(niepoprawne kodowanie) np. squirelmail z ustawionym kodowaniem iso-8859-2.


Posty: 4
Gadu-Gadu: 0

Już sobie poradziłem: iconv() na zmiennej $html w pliku /Zend/mail.php wewnątrz funkcji setBodyHtml();


Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

Czyli dokładnie jak poradziłeś? Jak to wkleiłeś?

Sam mam problemy z kodowaniem w mailach i nie wiem jak temu zaradzić.
Używam Keda i wiem, że zapisując mam cały czas kodowanie UTF8 na plikach.


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

Dodałem własne wypociny dla 1.4.1.1 w sekcji Download - nigdy nie publikowane ;)
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Powrót do Moduły i dodatki



cron