Strona główna forum Wsparcie Instalacja Magento 2.2.2 problemy po instalacji

Magento 2.2.2 problemy po instalacji

Pytania i rozwiązania problemów dotyczących instalacji Magento oraz modułów współpracujących...


Posty: 34
Gadu-Gadu: 0

Witam,

Nie bardzo wiem gdzie i czego szukać, dlatego proszę o pomoc:

Na serwerze zainstalowałem magento 2.2.2, ale po instalacji nie ma żadnej templatki, zarówno w PA jak i na stronie głównej (np. LUMA),
wszelkie działania na serwerze kończą się komunikatem:
Magento supports 7.0.2, 7.0.4, and 7.0.6 or later. Please read...

PHP 7.1.2 - przy instalacji poprawnie okreslił, a teraz jakby tego nie widział.

Serwer na kei.pl dedykowany FX1

strona gadzetyfirmowe.sklep.pl

jakieś sugestie ?

Magento 2.2.2 problemy po instalacji

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 16:08
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

poszukaj tego teksu w kodzie magento i wywal tego IF-a :)

Albo zainstaluj php 7.0, słyszałem że jest szybszy niż 7.1
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 34
Gadu-Gadu: 0

usunąłem, ale to ni nie daje. próba reindeksacji daje taki komunikat:
PHP Parse error: syntax error, unexpected 'class' (T_CLASS), expecting identifier (T_STRING) or variable (T_VARIABLE) or '{' or '$' in /home/users/skotowski/public_html/gadzetyfirmowe.sklep.pl/vendor/zendframework/zend-form/autoload/formElementManagerPolyfill.php on line 12

Zainstaluję jeszcze raz- już zmniejszyłem PHP do 7.0.16, zobaczymy co wyjdzie...


Posty: 34
Gadu-Gadu: 0

No i, na kei.pl jak zaznaczę wersję php 7.0 to dokładnie jest to wersja 7.0.16 (wg php.info), na tej wersji magento 2.2.2 nie instaluje się (pokazuje niezgodność wersji php)


Posty: 34
Gadu-Gadu: 0

Przeinstalowałem, ale wyświetla się strona główna i PA bez żadnych css, czysta strona. Jak wejdę do panelu admina, to nic nie mogę zrobić...


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

dziwne, u mnie jest 7.0.27 i spokojnie przechodzi

tu też widzę że nawet 7.1 powinno działać:
http://devdocs.magento.com/guides/v2.2/ ... buntu.html

może masz jakąś starą wersję magento jednak?
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 34
Gadu-Gadu: 0

Teraz kopiuję na serwer wersję 2.3 pobraną z githuba

Wcześniej miałem zainstalowaną wersję 2 którąś, nic nie robiłem na niej, ale była i chodziła, stwierdziłem że czas najwyższy się nią zająć, wrzuciłem wyczyść cache w PA i koniec, przestało działać. Stwierdziłem że zainstaluję sobie najnowszą wersję i same problemy od wczoraj, nie dość że przez pomyłke wyczyściłem sobie dane z innej strony, to tej wersji nie mogę sobie zainstalować. Może to wina serwera dedykowanego i jego ustawień, PHP mam ustawione na wiele wersji i akurat na tej domenie mam 7.1, gdzieś tam czytałem o cli że może mieć inne ustawienia. W każdym bądź razie jak mi teraz nie wyjdzie to będę musiał odczekać trochę, żeby przywrócić sklep na 1.9 na innej domenie, który sobie przy okazji przez pomyłkę usunąłem...


Posty: 34
Gadu-Gadu: 0

kkonrad, a możesz mi powiedzieć, dlaczego jak rozpakuję magento 2.2.2 i wpiszę adres domeny to wyskakuje error 500 ? znalazłem żeby wyrzuć .htaccess, ale jak wrzucę ten plik z magento 1.9 to chodzi...,


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

być może nie masz zainstalowanego w apache2 jakiegoś modułu co wymagany jest przez htaccess, poszukaj w logach apache2, może pokaże o co mu biega

my korzystamy u nas z nginx, wydaje się lepszą propozycją jednak będzie ci ciężko to skonfigurować
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 34
Gadu-Gadu: 0

Faktycznie coś z modułami musi być, bo jak usunąłem wszystkie od linii
###########################################
## Deny access to root files to hide sensitive application information

to chodzi, ale tam jest sprawdzenie wersji modułu..., usuwałem pojedynczo i na przemian ale cały czas się pojawiał błąd...

Następna strona

Powrót do Instalacja



cron