Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Maile sprzedażowe działają jak chcą

Maile sprzedażowe działają jak chcą

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

sprawdź czy nie masz gdzieś zdublowanych adresów
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Maile sprzedażowe działają jak chcą

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 20:47
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

W panelu admin masz możliwość ustawienia na jaki adres i kiedy mają trafiać wiadomości.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

jak dodajesz fakturę lub wysyłkę musisz na dole zaznaczyć aby magento powiadomiło klienta.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 43
Gadu-Gadu: 0

Czy udało się w jakiś sposób rozwiązać problem z mailami?
Mam podobną sytuację. Mam ustawione adresy mailowe w kontakcie i w e-mailach sprzedażowych, szablony wiadomości domyślne, kopię emaili do siebie i nic nie generuje się.
Łącznie z niedziałającym formularzem kontakt "Nie udało się przesłać zapytania. Spróbuj ponownie później"
Proszę o podpowiedź co może być nie tak :(


Posty: 43
Gadu-Gadu: 0

Próbowałam niestety wysyłka maila z zaznaczoną opcją np przy dostawie też mi nie wysyła :(

07-07-2013 19:14:01| Oczekuje | Klient Powiadomiony
11-07-2013 15:16:49| Dostawa nr 100000002 została utworzona | Klient Powiadomiony
11-07-2013 15:16:49| Przetwarzam | Klient Powiadomiony

Coś musi byc nie tak bo w default-owej wersji maile do klientów wychodziły a teraz po uzupełnieniu parametrów adresów i szablonów sklepu nie wychodzą


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

a tak w ogóle czy ogólnie jakieś maile wychodzą, np po rejestracji ??
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 43
Gadu-Gadu: 0

nie wychodzą żadne:(
powiadomienia o zamówieniach,
rejestracja,
formularz kontaktowy,
wyslij do znajomego,
newsletter

wgrałam polskie szablony maili z prawidłowym utf8,
próbowałam zamiast localhost w paramatrach wprowadzić nazwe hosta ale też nie działa
mam Magento wer. 1.7.0.2


Posty: 23
Gadu-Gadu: 0

Dokładniej sprawy nie badałem, ale u mnie pomogło usunięcie folderu email z katalogu:
app/locale/pl_PL/template
później usunąłem wszystkie e-maile sprzedażowe jakie miałem wprowadzone.
Następnie dodałem je spowrotem i zaczęło działać. Miałem problem także z cronem, wtedy wiadomości także nie dochodzą. Ale to łatwo sprawdzić wywołując plik cron.php w przeglądarce.

Sprawdź czy serwer pozwala na wysyłanie wiadomości:
Zapisz sobie plik w php i wywołaj go z przeglądarki uzupełniając wcześniej dane:
<?php
$to = "email1@email.pl";
$subject = "Test email";
$message = "This is a test email.";
$from = "email2@email.com";
$headers = "From:" . $from;
if (mail($to, $subject, $message, $headers)) {
   echo("Your message has been sent successfully");
   } else {
   echo("Sorry, your message could not be sent");
}
?>


Ze swojej strony mam pytanie jak jest u Was. Czy jak utworzycie po swojemu jakiś e-mail sprzedażowy i go zapiszecie, od razu wiadomość działa poprawnie? Otóż u mnie nie działa, wysyła mi taką oryginalną magento (po angielsku).
Czy może trzeba skopiować zawartość e-maila sprzedażowego i wkleić ją do odpowiedniego pliku w app/locale/pl_PL/template/email?
Na początku myślałem, że jak utworze nowy e-mail sprzedażowy w naszym języku to zawartość odpowiadającego mu pliku w app/locale/pl_PL/template/email zmieni się na moją treść. Niestety tak się nie dzieje i w tym folderze app/locale/pl_PL/template/email zawartość każdego pliku pozostaje oryginalna z magento w języku angielskim. I takie wiadomości własnie w języku angielskim dochodzą.
Jak jest u Was? Co robicie, aby e-maile sprzedażowe dochodziły w języku polskim?


Posty: 1
Gadu-Gadu: 36

Wiem,że wykopaliska ale postanowiłem spróbować; mam magento2.2.2 i go konfiguruję . Chciał bym poprawić treść maili wychodzących ze sklepu , np treśc maila po złożeniu zamówienia. Treść maila jest po polsku ale nie do przyjęcia. Jak to się edytuje czy ustawia? znalazłem http://magentoporadnik.pl/strona-glowna ... ienie.html ale nie potrafię sobie poradzić. Czy magento polską wersję trzyma gdzieś w pliku , czy tłumaczy w locie z wersji angielskiej?


Posty: 34
Lokalizacja: Rzeszów
Gadu-Gadu: 11347407

Witam,

W Magento 2 maile transakcyjne konfiguruje się w:
Panel admina, lewe menu -> marketing->email templates.

I możesz utworzyć szablony dla różnych języków i widoków sklepu, które masz w swoim systemie.

Do polskich tłumaczeń magento 2 polecam moduł kkkonrada:
composer require kkkonrad/magento2-translate-pl dev-master
Aktualizacje do najnowszej wersji, zmiany wyglądu, nowe funkcjonalności, moduły na zamówienie - Magento dopasowane do Twoich potrzeb.
Obrazek


Powrót do Problemy z działaniem



cron