Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem Problemy początkującego z Magento

Problemy początkującego z Magento

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

Witam wszystkich serdecznie. Przejdę od razu do rzeczy - odkupiłem sklep i domenę od znajomego, sklep stoi na magento 1.9.1.0 - nigdy wcześniej nie zarządzałem żadnym sklepem ale jakieś pojęcie o "informatyce" posiadam. Niestety, tylko "jakieś". W związku z tym mam parę pytań / problemów związanych z magento.

1. Klikając w panelu admina w Katalog -> Zarządzanie Kategoriami - wyskakuje mi biała strona i błąd 500 -> W witrynie wystąpił błąd podczas pobierania strony http://nazwastrony/index.php/admin/catalog_category/. Może być ona wyłączona na potrzeby konserwacji lub nieprawidłowo skonfigurowana. - wcześniej mi to działało, przestało z dnia na dzień. Jakieś pomysły jak to naprawić?

2. Czy opłaca się instalować Magento 2.0? Z tego co wyczytałem, aktualizacja stwarza wiele problemów i nie wiem czy to ma sens.

3. Zarządzanie Magento Connect - login i hasło jest takie samo do Magento Connect jak do panelu administratora? Ponieważ jest napisane Please re-enter your Magento Adminstration Credentials. Niestety nie mam do tego dostępu.

4. Magento nie tworzy mi kopii zapasowych, żadnych. Gdy klikam np. Database Backup - wyskakuje okienko Proszę czekać, po jakimś czasie znika i nie tworzy kopii. Chciałem zrobić kopię żeby najwyżej przeinstalować cały sklep ale nie wiem czy to dobry pomysł - nie chciałbym niczego stracić ponieważ ten sklep jest prawie gotowy jeśli chodzi o towar opisy itd.

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Problemy początkującego z Magento

PostTeraz jest 20 kwi 2024, o 11:12
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 1575
Gadu-Gadu: 0

1. to może być jakiś problem z .htaccess, pewnie powinieneś to zgłosić swojemu adminowi serwera
2. nie ma sensu, nie ma spolszczenia, nie ma modułów, jak na razie "nie grywalne" :)
3. powinno być to samo ale możesz też nie mieć uprawnień do logowania tam, spróbuj wejść przez: http://nazwastrony/downloader
4. powinien się tworzyć bez problemu, może hosting ma jakieś ograniczenia, ile masz produktów w sklepie?
hosting-magento.pl / magentohosting.eu - szybki hosting Magento
https://www.mage24.pl/ - twój sklep Magento 2 w 5 minut


Posty: 2
Gadu-Gadu: 0

1. zgłosiłem, tyle żę ja mam dostęp do wszystkiego, kupiłem domenę sklep itd, co dziwne plik htaccess był modyfikowany 10 stycznia tego roku a problem w tym że ja nic z nim nie robiłem - jego zawartość wygląda tak:
php_value memory_limit 256M
php_value max_execution_time 18000
chyba ten plik powinien mieć inną zawartość?

sklep stoi na serwerze 1and1

2. ok rozumiem, dziękuję
3. w takim razie olewam ten temat, dziękuję
4. miejsce na serwerze mam nieograniczone, zajęte 3.5 gb, produktów mam koło 260 póki co ale będzie tego więcej. Widzę że mam w folderze backup na serwerze pliki które są w panelu admina, stworzył mi w końcu backup ale waży on 2.8 mb - jest to możliwe? kliknąłem database backup.
5. Jeżeli mój były administrator mi nie pomoże uporać się z tym sklepem żeby funkcjonował tak jak chcę - czy jest możliwość żebyśmy się dogadali na priv i żebyś mi pomógł? oczywiście nic za darmo :)
Pozdrawiam


Powrót do Problemy z działaniem



cron