Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje BUNDLE PRODUCT dodatkowa dopłata do opcji

BUNDLE PRODUCT dodatkowa dopłata do opcji

Na temat Magento - ogólnie...


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Czołem,

mam taki oto problem: na stanie magazynowym mam komponenty służące do produkcji, wprowadzone w magento jako simple products. Umożliwiam klientowi wybranie części, z których będzie budowany jego produkt końcowy podając zestaw elementów do wyboru w ramach bundle product.

Teraz najtrudniejsze: w bundle product chcę mieć dostępne części z magazynu (czyli opisane wyżej simple products ze swoimi SKU), jednak dla niektórych chcę zmienić cenę ponieważ ich montaż kosztuje. Nie chcę ustawiać dla bundle product ceny fixed ponieważ podczas aktualizacji cen produktów prostych będę musiał także zaglądać do bundle.
Chcę dodawać konkretną liczbę złotówek (nie procenty) do cen części, które wymagają dodatkowego kosztu. Dzięki takiemu zabiegowi aktualizowanie cen części nie będzie wymagało żadnej ingerencji w ceny bundle (do cen produktów prostych zostanie doliczona ustalona liczba złotówek).

Inną opcją byłoby automatyczne dodawanie jakiegoś produktu virtual (montaż czegoś tam za ileś złotówek) gdy zostaną wybrane odpowiednie produkty wymagające dodatkowej opłaty. Ilość sztuk tego virtuala wynikałaby z ilości wybranych opcji bundla, dla których należy podnieść cenę.

Wiem, że bundle product na ogół stosuje się, by robić rabaty, jednak w mojej sytuacji to jedyny sposób, aby dać klientowi możliwość wyboru elementów i poprawnego trzymania stanów magazynowych.

serdeczne dzięki za pomoc i pomysły.

pozdrawiam

BUNDLE PRODUCT dodatkowa dopłata do opcji

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 11:56
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 11
Gadu-Gadu: 0

Nie ma tam możliwości wprowadzenia tego wszystkiego? Każdą bazę się buduje jakoś przecież.


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Heh,

nie pomogła mi za bardzo ta odpowiedź :)

Niestety nie ma - nie prosiłbym o pomysł na rozwiązanie problemu.


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Musisz to zrobić przez produkt konfigurowalny.
Twój produkt powinien wyglądać tak jak się konfiguruje zestaw komputerowy.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Dzięki za odpowiedź.

Czy nie jest jednak tak, że w produkcie konfigurowalnym dla wariantu atrybutu tworzy się za każdym razem nowe produkty?
Ja potrzebuję wielokrotnie wykorzystać istniejące już produkty więc dla tego bundle jest dla mnie bodaj jedynym wyjściem.

Produkty proste A, B i C potrzebuję użyć w produktach zaawansowanych X, Y i Z.

Być może muszę zrobić blok nadpisujący ceny w produktach bundle, tylko jak sie za to zabrać? Będę potrzebował tam trochę logiki, ażeby dodawać po kilka złotówek ekstra w zależności które opcje bundla są ustawione na wartości inne niż brak.


Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Do produktu konfigurowalnego podpinasz produkty proste jako opcje do wyboru.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Niestety w produkcie konfigurowalnym jest dokładnie ta sama historia. Cenę wariantu atrybutu można ustalić na sztywno lub procentowo. Ja chcę dodać konkretną liczbę złotówek do ceny produktu podstawowego.

Dzięki za pomoc.


Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Wymyśliłem obejście tematu jednak nie jest jeszcze całkiem doskonałe.

Otóż do bundla dodałem checkboxy z produktami wirtualnymi oznaczającymi usługę, która ileś tam kosztuje.
Teraz mam możliwość wyboru produktów-opcji w cenach katalogowych i dodania usługi która jest osobnym produktem ze swoją ceną. Zastanawiam się jak zrobić by checkbox był nieedytowalny przez użytkownika, a ustawiany gdy zostanie wybrana dowolna opcja (poza brakiem) ze zdefiniowanego selektora (dropdowna).

W obecnym rozwiązaniu są 2 problemy:
1 - jak zmusić danego checkboxa, żeby był generowany jako disabled (nalepiej każdy, którego produkt ma jakąś zdefiniowaną podfrazę SKU, aby nie wprowadzać zmian do innych),
2 - jak oskryptować, aby selektor którego częścią nazwy defaultowej jest zadana podfraza miał wpływ na ustawianie/kasowanie wyboru checkboxa z produktem zawierającym SKU z innąPodfrazą?

Na przykład dropdown ma nazwę CON_A, zaś SKU produktu checkboxa: ASY_CON_A_XYZ.
W tym przykładzie każdy dropdown CON_X ma ustawiać i kasować checkboxy, których SKU produktów to *ASY_CON_X*.

Wiem, że pewnie nie jest to łatwe, ale mam nadzieję, że ktoś na tym forum robił podobne rzeczy w JS lub wie gdzie dostępne jest źródło wiedzy.

Dzięki za pomoc.


Powrót do Dyskusje