Strona główna forum Wsparcie Wydajność, optymalizacja Cache, co można bezpiecznie wyczyścić?

Cache, co można bezpiecznie wyczyścić?

Wszystko o tym, czym każdy zająć się powinien...


Posty: 9
Gadu-Gadu: 0

Problem polega na tym, że sklep sprawia różne problemy, np nie wyświetla się pole dla kodów rabatowych w koszyku. Dowiedziałem się, że powodować to może przerośnięta baza danych, bo technicznie wszystko jest jak należy.
Moja waży około 1,2 gb a ponoć mogłaby około 100mb przy takim sklepie jaki mam ( około 2600 produktów )
Polecono mi przeczyścić cache i wyczyścić logi itd. Cache czyszczę dosyć regularnie, tylko nie wiem czy bezpiecznie mogę korzystać ze wszystkich opcji. Zwykle zaznaczam linię np. Blocks HTML output i odświeżam.
Czy zastosowanie: OPRÓŻNIJ CACHE MAGENTO, OPRÓŻNIJ MAGAZYN CACHE, OPRÓŻNIJ PAMIĘĆ OBRAZKÓW I JAVASCRIPT jest bezpieczne?
Gdzie wyczyścić logi serwera? Folder var/cache waży niewiele i nie ma w nim bardzo starych plików. Najstarszy z października.

Cache, co można bezpiecznie wyczyścić?

PostTeraz jest 18 kwi 2024, o 17:57
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet


Posty: 10
Gadu-Gadu: 0

Cześć.

To, że nie wyświetla się jakiś element layoutu jest spowodowane przerośniętą bazą jest bardzo mało prawdopodobne. Wielkość bazy może wpływać na szybkość działania strony, ewentualnie na pady strony, ale nie na wybiórcze znikanie elementów strony. Przyczyny trzeba by szukać chyba gdzieś indziej. Gdzie to dobre pytanie. Może na początku w plikach layoutu warto sprawdzić, czy ten element strony w ogóle tam jest.

Cache można bezpiecznie czyścić, tylko po co? Przecież po to on jest, żeby był :). Dzięki niemu strona działa szybciej. Jeśli już musisz usunąć cache to najpewniejsza metoda na pozbycie się jego to opróżnienie katalogu var/cache. Będziesz miał pewność, że całość zostanie wygenerowana od początku.

Logi masz (jeśli są włączone) standarowo w var/log .

Co do wielkości bazy, to ilość produktów nie jest jedyną rzeczą od której zależy wielkość bazy. Może też zależeć na przykład od ilości atrybutów w produkcie. Trzeba by tę bazę przejrzeć, aby dało się coś więcej powiedzieć.


Posty: 1
Gadu-Gadu: 0

No mi po takim bezmyślnym wyczyszczeniu przestał streaming video działać :/ app dla Astim


Powrót do Wydajność, optymalizacja



cron