Strona główna forum Ogólnie o Magento Hosting pod Magento Dobry hosting pod Magento

Dobry hosting pod Magento

Wszystko o hostingu, wymaganiach Magento i sprawdzonych firmach hostingowych...

Post 6 kwi 2009, o 16:52

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Od dłuższego czasu testuję Magento na różnych serwerach współdzielonych i w końcu natrafiłem na coś sensownego. Wykupiłem hosting współdzielony w HostNine i jak na razie mogę go szczerze polecić. Pisałem już na tym forum o problemach z wydajnością serwera dedykowanego. I tak szczerze powiedziawszy do tej pory zastanawiam się jakim cudem specjalnie wykupiony pod Magento serwer dedykowany jest nieznacznie lepszy niż wspomniane przeze mnie HostNine. Dedyk stoi we Francji, serwer HostNine w UK. Warto wspomnieć, iż podczas dokonywania zamówienia w HostNine można wybrać lokalizację. Jest tam kilka stanów z USA, jakiś kraj azjatycki oraz UK. Zdecydowałem się na UK ze względu na najniższe pingi (około 45-50ms). Faktem jest, iż w moim przypadku pingi do stron trzymanych na nazwa.pl oscylują w granicach 15ms, zaś do home.pl jedynie 10ms. Te liczby mówią wiele, jednak porównując wartości z benchmarków oraz "odczucia organoleptyczne" HostNine pożera wspomniane polskie serwery współdzielone.

Podczas zakładania konta należy podać domenę główną, która będzie do tego konta przypisana. Oczywiście można do niego dodać wiele domen dodatkowych, a dokładnie ich nieograniczoną ilość. Wspominam tutaj akurat o tej domenie głównej, gdyż będzie ona kierować niestety do katalogu głównego konta i nie można jej przypisać do innego katalogu. Szkoda, bo robi się niepotrzebny bałagan, a wiadomo, iż jest trochę plików i katalogów w głównym katalogu Magento. Dlatego też zalecam jako domenę główną wziąć nie tę, która ma być używana do sklepu. Subdomenę głównej domeny można już przypisać do dowolnego katalogu. Jeszcze tylko szybciutko o SSH wspomnę... gdyż usługa ta jest dostępna. Żeby otrzymać dostęp do serwera przez SSH, które się bardzo przydaje przy Magento, należy wysłać takową prośbę do supportu. Jest jednak jedno ale, o czym nie widziałem wzmianki na ich stronie. Dostęp przez SSH jest nadawany dla konkretnego IP. Dla mnie to nie jest problem, jednak dla posiadaczy neostrady i innych tego typu łącz tak różowo nie jest. Zaletą takiego rozwiązania jest na pewno większe bezpieczeństwo.

Ceny... czyli to, na co patrzy znakomita większość ludzi wybierających serwer dla siebie. Wybierając płatność roczną oszczędzamy najwięcej i musimy wydać 83.40 USD. W dodatku można skorzystać z kuponu "escape", dzięki któremu pierwsza płatność wyniesie nas o 25% mniej, czyli już 62.55 USD. Przy obecnym kursie dolara jest to nieco ponad 200 PLN. Czy warto? Ja na razie nie mam wątpliwości.

Więcej informacji o limitach i warunkach usług HostNine znajdziecie bezpośrednio na ich stronie. Jeśli macie jakieś dodatkowe zapytania to piszcie, postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć. Jeżeli chciałbyś wykupić sobie hosting w HostNine, a mój post pomógł Ci dokonać wyboru lub po prostu wydał Ci się interesujący, wówczas skorzystaj z linka z refem czyli TEGO LINKA.

Poniżej zamieszczam wycinek z benchmarka. Jeśli ktoś chciałby bardziej szczegółowe porównanie to piszcie. Ja sam nie wiem czy jest sens żebym się jeszcze dalej rozpisywał na ten temat.
Document Path:          /
Document Length:        15485 bytes

Concurrency Level:      5
Time taken for tests:   8.879 seconds
Complete requests:      100
Failed requests:        0
Write errors:           0
Total transferred:      1604661 bytes
HTML transferred:       1548500 bytes
Requests per second:    11.26 [#/sec] (mean)
Time per request:       443.966 [ms] (mean)
Time per request:       88.793 [ms] (mean, across all concurrent requests)
Transfer rate:          176.48 [Kbytes/sec] received
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Dobry hosting pod Magento

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 18:51
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 6 kwi 2009, o 20:05

Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

Straszna reklama :) aż za bardzo zachwalasz :)
A czy możesz podać adres tego sklepu (testowego) aby sprawdzić/zobaczyć ?

Sam szukałem jakiegos hostingu, ale postanowiłem zainwestowac w swój sprzet, (przynajmniej narazie)
Moj testowy serwer wygląda tak:

Concurrency Level: 100
Time taken for tests: 3.172585 seconds
Complete requests: 100
Failed requests: 0
Write errors: 0
Total transferred: 2643400 bytes
HTML transferred: 2600000 bytes
Requests per second: 29.17 [#/sec] (mean)
Time per request: 3172.585 [ms] (mean)
Time per request: 31.726 [ms] (mean, across all concurrent requests)
Transfer rate: 749.70 [Kbytes/sec] received

nie jest to jeszcze zoptymalizowane, tylko czysta instalacja (plus cache), licze ze wyniki będą jeszcze lepsze po optymalizacji zarówno www jak i mysqla. Chciałbym uruchomic spory sklep na magento. Od tych testów zalezy czy będę próbował :)

Pozdrawiam
marcin

Post 6 kwi 2009, o 21:34

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Nie chciałem tak zachwalać, ale porównując jak działa Magento na HostNine w porównaniu do innych hostingów współdzielonych ciężko ukryć zadowolenie. Wiem, że z rodzimych rozwiązań całkiem nieźle z Magento radzi sobie KEI i nie jest wykluczone, że ich też sprawdzę.

Żeby nie było tak różowo z HostNine pisałem już o dwóch dość istotnych problemach. Pierwszy to SSH przypisane do konkretnego IP, drugi to właśnie domena główna, o której przypisaniu nie ma mowy podczas zakładania konta. Mało tego, support odpisał mi jedynie, iż można dokonać przekierowania 301, a to już zupełnie inna bajka. Dodatkowo w ofercie wpisane jest dedykowane IP. Aby je otrzymać również należy pisać prośbę do supportu z jakimś tam uzasadnieniem. Ja jeszcze nie pisałem, gdyż nie zależało mi na własnym IP dla tego serwera.

No i zapomniałem wspomnieć o supporcie, na który niektórzy narzekają. Ja jak do tej pory nie mogę powiedzieć zbyt dużo na ten temat. Kontaktowałem się za pomocą ticketów kilka razy i za każdym razem reakcja była bardzo szybka. Jedynie odnośnie przypięcia tej domeny głównej było dość dziwnie, gdyż ja prosiłem o informację jak domenę główną przypisać do innego katalogu, a otrzymywałem odpowiedź, że da się to zrobić poprzez przekierowanie 301. Innych krzywych akcji nie było i mam nadzieję, iż tak pozostanie i nie zostanę "wyproszony" z serwera za zbyt duże obciążenia. Niestety wszyscy wiemy jakie Magento generuje obciążenie dla maszyny i liczę po cichu na to, że nie będzie ono powodem do "wyprowadzki" z HostNine.

Marcing, co do Twoich wyników to powiem szczerze, iż są imponujące. U mnie w wersji 1.3.0 na dedyku wartość RPS jest w granicach 14, a nie aż 29 jak u Ciebie. Jednak ja podaję wynik dla n=100 i c=5 oraz dla badania przeprowadzanego z zewnątrz. Nie ma bowiem możliwości sprawdzenia za pomocą benchmarka sklepów na serwerach bez dostępu przez SSH lub z pewnymi restrykcjami. Dlatego też u mnie z natury będą inne wyniki. Nie chcę porównywać wyników z testów lokalnych oraz zewnętrznych. Czy możesz zrobić test z zewnątrz przy podanych przeze mnie wartościach? W dodatku mógłbyś napisać cóż to za maszyna oraz wypisać podstawową konfigurację. To dałoby szerszy obraz.

PS. Adres tego sklepu na HostNine chciałem podać dopiero, gdy przestanę go testować i się nim "bawić" aby nikt na niego nie trafił gdy będzie jakiś błąd. No ale dobrze... skoro jest taka potrzeba to proszę bardzo... jednak zastrzegam, że to prawie czysta, testowa instalacja.
Adres: http://www.sklep.klarsan.com/
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 6 kwi 2009, o 22:15

Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

mogą byc spore róznice w tym tescie z powodu innych wartosci, przy wartosci -n1 -c1 mam ok 8-10 rpsów
W tej chwili nie mam jak potwórzyc testów bo serwer hmm zaniemógł :) Admin tak zabrał sie za optymalizacje ze nic nie działa :)

W tym tygodniu wszystko będzie zrobione jeszcze raz
maszyna to jakies amd phenom II 920 czy coś takiego (cztery rdzenie ale jeden tylko procek), 4 gb bardzo dobrego i szybkiego ramu, dyski spięte w raid 10 (sata wd jakies co wypdały najlepiej w testach, ale nie raptory)

Mam możliwośc przetestowanie tego wszystkie na naprawde dobrym serverze (8xcpu, 16 gb ramu z macierzą fibrechanell sas), ale to jak będę dokładnie wiedział co powinno byc czy light czy apache czy cos innego, bo to maszyna produkcyjna i nie moge śmiecic tam :)

Marcin

Post 7 kwi 2009, o 09:03

Posty: 41
Lokalizacja: Gdynia
Gadu-Gadu: 1503284

Polecam potestować na linuxpl.com. Świetne oferty, bardzo dobra obsługa, przystępne ceny, direct admin, ssh, installatron (również z opcją instalacji Magento), zarządzanie domenami, subdomeny itp itd. Również ciekawe oferty serweróv VPS i dedykowanych.

Post 7 kwi 2009, o 23:48

Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

Akurat mam u nich równeiz jakis serverek (zwykły jakis plan)
Zainstalowałem właśnie magento http://www.zlapmnie.info
nie nie zmienialem
Mozna zerknąc jak działa

Post 8 kwi 2009, o 00:36

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

na dhosting.pl do zobaczenia transit.dkonto.pl :) około 1200 produktów wersja 1.3.0
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 8 kwi 2009, o 01:30

Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

Lesiu

poszperaj troche po forach np tutaj

http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?t=63958

na temat hostingow -zapewniam ze idzie znalesc dobry hosting pod magento (na poczatek np konto) ponizej 150zl/rok - np konto 4gb / 10gb/mc

ja szukałbym serwerów usytuowanych bliżej naszego kraju a nie za oceanem... czy tez w UK, im blizej to jest szansa na mniejsze straty na transferach...

Poszukaj hostinu w firmach które dzierżawią np. w niemczech...

Post 8 kwi 2009, o 01:34

Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

kulfon250
kurde ładnie wyglada ten Twoj transit :-)

Post 8 kwi 2009, o 01:52

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

eXstra, ale sprawdź jakie wartości benchmarka daje ten podany przeze mnie sklep Magento, a jakie można osiągnąć na polskich serwerach. W dodatku pozostaje kwestia limitów.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Następna strona

Powrót do Hosting pod Magento



cron