Strona główna forum Wsparcie Wydajność, optymalizacja Jak zwiększyć wydajność?

Jak zwiększyć wydajność?

Wszystko o tym, czym każdy zająć się powinien...

Post 15 mar 2009, o 13:00

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

OVH, a dokladnie oferta Kimsufi, plan 2XL.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Re: Jak zwiększyć wydajność?

PostTeraz jest 29 mar 2024, o 08:52
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 15 mar 2009, o 19:27

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Ja sam nie wiem co jest z tym OVH bo sam stawiałem tam magento na dedyku i co na lokalnym serwerku działało ok to ta sama konfiguracja na ovh już nie bardzo.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 15 mar 2009, o 20:29

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Moze dlatego, ze czas polaczenia z serwerem bedzie zupelnie inny dla instalacji lokalnej i serwera we Francji. Drugi problem moze lezec po stronie konfiguracji sprzetowej. Miales dedyka z glownej oferty OVH czy Kimsufi? U mnie lokalnie tez magento smiga lepiej niz na OVH, ale to moze wlasnie byc spowodowane po pierwsze polaczeniem, a po drugie dokladna konfiguracja sprzetu. Ja u siebie mam 2 dyski polacze w macierz RAID 0, na Kimsufi jest jedynie 1 dysk bez macierzy, to juz robi roznice. Reszta konfiguracji sprzetowej jest rowniez duzo wyzszej klasy, ale podejrzewam, ze glowna roznica wlansie wynika z dyskow jesli chodzi o sprzet. Natomiast dziwi fakt, ze magento u mnie lepiej dziala na maszynie wirtualnej, ktorej przydzielilem jedynie 1GB pamieci. Zupelnie nie dziwilbym sie, gdyby na normalnie zainstalowanym systemie (nie wirtualnej maszynie) magento smigal szybciej, ale gdy na windowsie dziala mi kilka aplikacji, a dyski maja do obsluzenia nie tylko watki zwiazane z serwerem HTTP czy MySQL, sklep smiga lepiej to juz mnie to zastanawia. Nie wiem jaka pamiec montuja w OVH w serwerach z oferty Kimsufi, a jakie znajduja sie w podstawowej ofercie. O dyskach tez niewiele wiadomo. No coz... podejrzewam, ze wszystko wyjdzie w praniu jak juz baza produktow bedzie odpowiednia. Jezeli wydajnosc bedzie pozostawiac bardzo duzo do zyczenia to przeniose sie na dedyka z podstawowej oferty OVH, w ktorej sa 2 dyski macierzy. A jesli to nie zda egzaminu to dedyk w innej firmie, co niestety wiaze sie ze znacznie wiekszymi kosztami. A jezeli jeszcze to nie pomoze to zrezygnuje z magento ;)
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 17 mar 2009, o 10:41

Posty: 21
Gadu-Gadu: 0

Hej
Wiem że twoja ostatnia odpowiedź to mini żart, bo magento ma bardzo dużo +. Nie wiem co sprzedajesz, ale jeśli twoja propozycja jest tematycznie ujednolicona, to zerknij na prestashop od niedawna nawet w polskim wydaniu . Ostatnio pojawiły się ciekawe realizacje nie takie toporki jak w demo, świadczące o tym że można inaczej, tym bardziej że w podstawce znajdziesz sporo ciekawych modułów dodatkowych min program lojalnościowy, którego ktoś tu szukał. ( z wydajnością i hostingiem nie będziesz miał problemów :))) ) Po prostu wszystko zależy od potrzeb jakie zdefiniowałeś
A jak nie to zerknij tu http://www.aspirationhosting.com/index.php.

Swoja drogą to dziwne bo oferta ovh wydaje się być jak najbardziej ok od strony teoretyczno finansowej.

Post 17 mar 2009, o 12:39

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Revman, ja znam PrestaShop, ale nie tego dotyczy ten wątek. Ponadto PrestaShop ma wady, które dyskwalifikują to oprogramowanie na dzień dzisiejszy. A co do OVH to od strony finansowej są jak najbardziej OK, ale ja tu nie pisałem o finansach tylko o konfiguracji sprzętowej ich serwerów.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 6 kwi 2009, o 20:16

Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

Witam
Czy ktoś może testował wydajność magento w zależności od softu? Tj z apachem, z lighttpd, litem? xcache, apc?
W ciągu tygodnia będe pewnie miał porównanie tych opcji, ale może ktoś juz to ma (zna) i zaoszczedzi mi sporo czasu :)
Wiem że gdzies to widziałem juz (pewnie na magento forum), ale oczywiscie teraz nie chce sie to znaleść :(

Pozdrawiam
marcin

Post 6 kwi 2009, o 20:30

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Na forum magento widziałem jedynie podawane odpowiednie wartości, głównie RPS w zależności od konfiguracji sprzętowej oraz podstawowych ustawień serwera. Niektórzy chwalili się tam, że xcache lub samo włącznie kompresji zwiększyło wydajność o kilkadziesiąt procent. Czytałem, że trzeba trochę pokombinować, ale da się uruchomić magento zarówno na lighttpd jak i ngnx. Jeżeli pokusisz się o porównania różnych rozwiązań na tym samym sprzęcie to z chęcią na nie rzucę okiem i porównam wynikami jakie daje mój serwer dedykowany, o którym właśnie pisałem w tym wątku.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 6 kwi 2009, o 20:42

Posty: 8
Gadu-Gadu: 0

Na lightcie uruchomiłem i te testy podawałem, ale to narazie prosta konfiguracja, gdzies czytałem o nginx ze sie sprawdza, będzie trzeba spróbowac
Platforma sprzetowa jest gotowa , czesc apliakcji jest juz poinstalowana do końca tygodnia będę miał testy z apacha i moze nginixa

Magento bardzo mi sie podoba, do tego jest darmowe, wiem ze wdrożenie może kosztowac tyle samo co pisanie dedykowanego softu, ale jestem gotowy próbowac (licze na ciągłe aktualizowanie go ) :)

Poprzednia strona

Powrót do Wydajność, optymalizacja



cron