Teraz jest 28 mar 2024, o 19:22

News News of Wydajność, optymalizacja

Site map of Wydajność, optymalizacja » Dział : Wydajność, optymalizacja

Wszystko o tym, czym każdy zająć się powinien...

Magento 1.9 - optymalizacja grafiki

Witam

Czy zna ktoś może dobry moduł lub sposób optymalizacji grafiki w Magento 1.9? Mam moduł Apptrian Image Optimizer Extension v2.2.0 ale średnio jakoś się sprawdza. Mam nawet wrażenie że nim nie optymalizuje.
Read more : Magento 1.9 - optymalizacja grafiki | Wyświetlone : 4140 | Odpowiedzi : 2


Magento 1.9 js i css jako blokujący kod w google speed test

Witajcie

Optymalizuje aktualnie sklep Magento 1.9 i mam taki dylemat. Magento musi przejść testy w PageSpeed Insights a największym problemem w tym narzędziu jest "Wyeliminuj zasoby blokujące renderowanie". Oczywiście można użyć async ale to ryzykowne, można starać się wrzucić wszystko na koniec strony ale to też ryzykowne. Ja sobie z tym radzicie? Nie chciałbym wynajdywać koła na nowo:)
Reszta jak minify css, js, html, oczywiście bez problemów, grafika to wiadomo. Ale z tym blokowaniem zasobów ...
Read more : Magento 1.9 js i css jako blokujący kod w google speed test | Wyświetlone : 5666 | Odpowiedzi : 2


Aktualizacja Magento 1.9.2.1 do 1.9.3.1

Witam,
czy dobrą praktyką jest aktualizacja wersji magento poprzez zamianę plików z paczki 1.9.3.1 poprzez FTP na miejsce plików z wersji 1.9.2.1?
Read more : Aktualizacja Magento 1.9.2.1 do 1.9.3.1 | Wyświetlone : 5436 | Odpowiedzi : 1


Import z CSV

Mała ankieta: Ile SKU udało się wam zaimportować jednorazowo z jednego pliku i ile czasu trwał import?
Read more : Import z CSV | Wyświetlone : 5939 | Odpowiedzi : 2


długi czas pierwszego ładowania podstron

Witam

Mam następujący problem.
Zainstalowałem magento w wersji 1.9.2.4, a następnie następujący szablon : http://sebian.demo.arw.tf/fashion/?___store=fashion_fr

Włączyłem cache'owanie, nie umieściłem dużo danych, ani grafik.

Niestety, czas pierwszego ładowania każdej podstrony w porównaniu ze stroną demo szablonu, bardzo się różni. Aby wszystko działało płynnie, musiałbym odwiedzić każdą podstronę w sklepie, aby zapisało się cache.
Posiadam hosting na home.pl w opcji BUSINESS CLOUD STARTER.

Url do mojego magento: ...
Read more : długi czas pierwszego ładowania podstron | Wyświetlone : 7009 | Odpowiedzi : 3


Raport z Qty per manufacturer

Witam
Wie ktoś może jak uzyskać informację o liczbie sztuk produktów należącą do danego producenta?

Może wystarczy coś dodać do raportów? Mam moduł który pokazuje mi ilość sprzedanych produktów przez danego producenta ale aktualnej ilości na sklepie nie ma.
Read more : Raport z Qty per manufacturer | Wyświetlone : 5790 | Odpowiedzi : 1


Nagłe zwolnienie panelu admina

Witam,
strona sklepu śmiga, a panel admina ładuje się 2 minuty. Problem wystąpił nagle, wczoraj. W tym czasie nie było żadnych zmian technicznych.

Objawy podobnie jak tu:
dlugie-ladowanie-panelu-admina-t512.html

Podejrzewam, że strona łączy się do zewnętrznych źródeł/aktualizacji/powiadomień, które spowalniają panel admina. Wyłączenie powiadomień (Mage_AdminNotification) jednak nie przynosi efektu. Nie wiem, to czyłaczenie dotyczy tylko interfejsu czy procesu sprawdzania aktualizacji w ogóle?

Jak wyśledzić problem? Analiza ładujących się skryptów wskazuje że ...
Read more : Nagłe zwolnienie panelu admina | Wyświetlone : 6706 | Odpowiedzi : 4


Zabezpieczenie sklepu

Witam i dzień dobry :-)

Otrzymałem w spadku sklep do "ogarnięcia" po Indiach :lol: Nie wspominając jakości kodu, problem polega na tym że ciągle do tego sklepu włamują się jakieś boty dodając różne i przeróżne skrypty.

Zrobiłem wszystkiego update wykluczając pliki źródłowe magento, odpowiednio zabezpieczyłem pliki chmodami i wykonałem masę różnych czynności, które udało mi się znaleźć w ...
Read more : Zabezpieczenie sklepu | Wyświetlone : 6764 | Odpowiedzi : 2


Problem z css i javascript minify

Witam, mam problem i nie wiem czym może być spowodowany. Potrzebuję przyspieszyć ładowanie sklepu więc zacząłem od włączenia opcji łączenia plików css i js w jedno. Niestety pomimo wyczyszczenia cache nadal te pliki łądują się wszystkie osobno. Macie może jakiś pomysł czym to może być spowodowane albo jak to zrobić w inny sposób ? Może jakąś sprawdzoną wtyczke znacie ?
Read more : Problem z css i javascript minify | Wyświetlone : 9892 | Odpowiedzi : 4


Ludzie wychodzą z koszyka

Witam!
Mamy podłączony sklep do usługi google analytics i zauważyłem, że ludzie w ok. 90% porzucają koszyk. Wiem, że tak dzieje się w niejednym sklepie internetowym, ale może macie jakiś sposób jak zniwelować takie porzucenia.

Nasz schemat zakupów:
-Klient dodaje produkty do koszyka
-Wchodzi w koszyk (jeżeli ma kod rabatowy to go wpisuje) i podaje dane do dostawy (podstawowe tj. adres, telefon, e-mail)
-Wybiera opcje dostawy:
--poniżej 100zł przesyłka kurierska - 13zł
--powyżej 100zł przesyłka ...
Read more : Ludzie wychodzą z koszyka | Wyświetlone : 11658 | Odpowiedzi : 6


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 16911 • Liczba wątków: 3883 • Liczba użytkowników: 96658

cron