Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Magento dla początkującego

Magento dla początkującego

Na temat Magento - ogólnie...

Post 14 wrz 2009, o 10:32

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Najlepszy to będzie oczywiście dobrze skonfigurowany serwer dedykowany. HostNine charakteryzuje się dobrym stosunkiem jakość/cena.

A co do pozostałych pytań to wszelkie odpowiedzi masz na forum. Czasami lepiej samemu poszukać niż po raz któryś pytać o to samo i czekać na gotowe odpowiedzi. Nie tędy droga...
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

MAGENTO dla początkujacych

PostTeraz jest 20 kwi 2024, o 15:20
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 14 wrz 2009, o 11:36

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Ale w moim przypadku chyba dedyk nie bedzie az tak potrzebny skoro zmieszcze sie na pewno w 1000 produktow:)

Lesiu...ale ja zalozylem wlasnie po to ten temat, aby wszystkie najwazniejsze informacje byly w jednym miejscu i nie trzeba bylo szukac wszystkiego w oddzielnych tematach. Nie uwazasz,ze to dobry pomysl??:)

Pozdrawiam

Post 14 wrz 2009, o 14:01

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Ilość produktów nie ma aż takiego znaczenia tylko ilość zapytań wywołanych do serwera.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 14 wrz 2009, o 18:09

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Masz racje, to tez moze miec na to wplyw, ale nie potrzebuje sklepu takiego, zeby smigal jak szalony:) Ma poprostu chodzic zadowalajaco i mysle, ze ten hostNine bedzie odpowiedni, skoro mi go polecacie:) Kiedys czytalem, ze dhosting jest bardzo dobry dla magento, ale pozniej pojawial sie jakis blad. Duzym plusem jest, to ze to polska firma:) Mimo wszystko chyba ten hostNine wychodzi taniej i ma wszystko czego chce:)
Zobaczymy...jutro mam zamiar sie ostro zabrac i stawiac sklep. Mysle, ze do konca tygodnia podziele sie wrazeniami i spostrzezeniami poczatkujacego uzytkownika:)

Post 22 wrz 2009, o 22:01

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

A powiedzcie co musze skonfigurowac po zainstalowaniu swiezego Magento na serwerze oprocz dostosowania pod siebie grafik, szablonu, dodania kategorii, produktow itp.?? Jakies moduly dodatkowo?? Bylbym wdzieczny za opisanie ktory modul do platnosci jest najlepszy i jak to w zasadzie dziala:)) i co oprocz tego modulu musze wgrac... oraz co wypadaloby wgrac:D
Mam juz to Magento i wkrecam sie powoli w to wszystko:) Nawet juz zamowilem ksiazeczke na temat HTML-a i CSS, wiec bede sie ostro szkolił:)

Pozdrawiam:)

Post 29 wrz 2009, o 12:54

Posty: 5
Gadu-Gadu: 1556984

Witam

mam na imię Marcin i dopiero zaczynam swoją przygodę zarówno na forum jak i ogólnie ze sklepem online. W związku z powyższym proszę o wyrozumiałość. Mam kilka pytań i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże.

1. Serwer. Czy wybierając Hostnine dostaniemy IP polskie czy US i czy nie ma to wpływu na pozycjonowanie strony? Czy to pytanie w ogóle ma sens?:)
2. Jeśli ma to jaką firmę polską możecie polecić (oprócz dhosting), która podoła Magento?

Oczywiście podzielę się wrażeniami na temat moich heroicznych działań na tej płaszczyźnie.

Pozdrawiam

Post 21 paź 2009, o 10:22

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Ja moge polecic jak narazie kei.pl
U mnie chodzi zadowalajaco, chociaz jeszcze nie mialem okazji wyprobowac serwerka na wiekszych obciazeniach, bo sklep jeszcze nie dziala, ale slyszalem ze radzi sobie dobrze:)

Post 23 paź 2009, o 19:45

Posty: 5
Gadu-Gadu: 1556984

Zdecydowaliśmy się na firmę niemiecką i póki co wygląda to bardzo dobrze. Oczywiście nie ma jeszcze wielkich obciążeń, ale mam nadzieję, że damy radę:)

Pozdrawiam

Post 1 maja 2010, o 04:52

Posty: 5
Gadu-Gadu: 0

Witam wszystkich,na poczatku chciałem zaznaczyć ,że nie mam w zasadzie zielonego pojecia jak działa to oprogramowanie,ale wiem jedno ,że mój sklep i ponad
1500 produktów na nim umieszczonych doskonale się pozycjonuje w SEO,jest oczywiscie w tym jakaś moja zasługa :D bo jednak odpowiedni dobor słów kluczowych,nazw produktu itp powoduje ,że google bardzo szybko odnajduje nasze produkty i bardzo wysoko je pozycjonuje.Nasz sklep zainstalował i skonfigurował mój kolega z USA,ale niestety póżniej nie miał juz czasu żeby zająć się stroną.Postanowiłem ,że spróbuje sam co nieco ją z modyfikować,na razie jest to wstawianie produktów,jakis fotek,krótkich opisów,tworzenie nowych kategorii itp, jakos mi sie to udaje,ale mam pewien problem i to moje pytanie,nie potrafie zmieniać kolejnosci produktów w danej kategorii,może mi ktoś pomoże jak sobie z tym problemem poradzić.
Pozdrawiam :roll:
Mirek
www.artfaktoria.pl

Post 1 maja 2010, o 08:54

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

wchodzisz do PA->katalog->zarzadzaj kategoriami->zaznaczasz odpowiednia kategorie po lewej stronie, potem zakladka "produkty kategorii" i tam bedziesz mogl ustawic sobie pozycje kazdego produktu.

pozdrawiam

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje



cron