Strona główna forum Ogólnie o Magento Dyskusje Magento dla początkującego

Magento dla początkującego

Na temat Magento - ogólnie...

Post 4 wrz 2009, o 14:50

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Dzieki za pomoc...juz wiem cos wiecej:))

Bardzo zalezy mi na tym, zeby wlasnie szablon mozna bylo dostosowac do swoich oczekiwan:)
Chcialbym zeby u gory byl poziomy pasek menu przesuniety lekko w prawo, bo po lewej stronie bedzie nachodzila grafika i co najwazniejsze tak jak to pokazane jest na przykladzie sklepu romantique.pl chcialbym dac tzw. przedstrone glowna z fajnym zdjeciem i mozliwoscia przejscia do sklepu.
Co do kkkonrada, to wiem ze mozna na niego liczyc ale ile srednio taki modul by mnie kosztowal, hmm??Mam bardzo ograniczony fundusz, wiec trudno mi bedzie finansowac dodatkowe mozliwosci sklepu. Na poczatek bardzo by mi zalezalo, aby po zakupie danego produktu mozna bylo wybrac opcje osobistej dostawy i instruktazu na miejscu dla osob z mojego miasta oraz tych oddalonych do ok. 50 km. Chce ruszyc z grubej rury, ale czy sie uda...mam coraz wieksze obawy co do tego magento:) Najwyzej pozostanie mi OScommerce i ksiazka po polsku, ktora opisuje jak wyglada praca na tej platformie. Wiem, ze to gorsze rozwiazanie, ale innego nie widze:)
----
Jeszcze mam pytanko odnosnie Sello. Czy ten program jest kompatybilny ze sklepami magento??
Czytalem, ze to bardzo fajna sprawa, bo wspolpracuje dodatkowo z Subiektem GT i Allegro...a tam rowniez bede ostro dzialal.
Jak myslicie, to dobre rozwiazanie??

Pozdrawiam

MAGENTO dla początkujacych

PostTeraz jest 19 kwi 2024, o 20:14
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 4 wrz 2009, o 15:13

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Z softem do sklepów według mnie jest tak jak z samochodami, nie kupujemy Tira do wożenia pudełka zapałek, Nie kupujemy Porsche co pali 40l/100km jak nie mamy kasy ;)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 4 wrz 2009, o 15:21

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Kasa moze i by sie znalazla, ale to wszystko tez zalezy od tego czy dostane dofinansowanie:). Co prawda w biznesplanie zamiescilem juz wszystkie poszczegolne podzialy na co przeznacze pieniadze, ale mysle ze po jakims czasie znajdzie sie kasa na poszerzanie mozliwosci sklepu:) Wszystko z czasem;)

Post 4 wrz 2009, o 15:54

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Niestety jak nie masz dużych finansów, to najlepszą drogą jest przejście od prostego , gotowego i taniego programu, do juz szykowanego pod siebie gdy firma zacznie przynosić zyski i zapracuje na to.
Ja zaczynałem od Oska, i bardzo go lubiłem bo był tani (0zł) z czasem gdy brakło modułów free, zaczelismy go modernizować odpłatnie, potem przyszedł czas na kolejny program juz pisany pod nas, gdy on okazał sie starociem, pojawił sie shoper, ale ponieważ chwile potem trafiłem na Magento, jego los był krótki, choć toi całkiem fajnie działajacy soft z wieloma gotowymi modułami, co ma swój plus.
Na pewnym etapie potrzebowałem softu elastycznego i z wieloma możliwościami, jak i dużymi mozliwościami graficznymi, i tu Magento wygrało, bo jest bardzo elastyczne, niestety brakło w nim wielu modułów, niektóre zrobilismy, niektóre pobralismy, a wiele napisał konrad, co mocno poprawiło jakość softu.
Oczywiscie płatne moduły teoretycznie bolą finasowo, ale programiści też musza jeśc ;) a jesli to jak konrad robia za naprawde rozsądne pieniądze, to warto.
W sklepie mamy na dziś 4000 artykułów, docelowo do 10-15.000.
Potrzebujemy wielu opcji nietypowych które Magento ma.
Czy przy prostej działalności to to czego szukasz? Tak jak napisałem jak CIę stać możesz Tirem wozić zapałek pudełko, jak nie Matiz to lepsze rozwiązanie :)
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 4 wrz 2009, o 17:38

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Wydaje mi sie, ze rzeczywiscie chyba lepiej dla mnie bedzie zaczac od czegos prostszego, ale bardzo zalezy mi na tym aby strona pod wzgledem graficznym wygladala bardzo efektownie:) Zrobilem juz caly projekt graficzny z animowanymi banerami tak aby to wszystko tylko pociac i wstawic w odpowiednie miejsca. Z OScommerce watpie zeby to sie ladnie wkomponowalo patrzac na te wszystkie przykladowe sklepy oparte na tej platformie...i watpie tez zeby istnial taki szablon jak ten ktory ma przykladowo romantique.pl
Co do shoper.pl to zajrzalem na stronke i troszke mnie zrazila cena oscylujaca w granicach 1000 zl:/
Moj sklep bedzie przede wszystkim sklepem specjalistycznym oferujacym okreslone produkty (do max 4-5) i na tym sie skupimy, wiec magento moze sie okazac czyms "za duzym" dla mnie:)
Kurde....mam ciezki orzech do zgryzienia, ale mam nadzieje ze uda sie z tego wybrnac:)
A powiedz mi cos apropo OScommerce?? jest duzo latwiejszy wobsludze niz Magento?? i w tych wszystkich ksiazkach ktore opisuja to oprogramowanie mozna sie wszystkiego dowiedziec??

Dzieki wielkie za pomoc:)

Post 4 wrz 2009, o 23:10

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Dość dawno wyskoczyłem z Os-ka, ale już wtedy tak naprawdę z grafika sporo mozna było zrobic, i mój Os-kowy sklep nie wiele przypominał oryginał, często nawet pytano mnie co to za soft.
Problemem wyglądu sklepów na os-ku często jest to ze osoby je zakładajace nie umieją tego same zrobić, a ponieważ zaczynają więc nie zawsze stac ich na kogoś kto zrobi to za nich.
Obsługa była bardzo przyjemna problemem był w pewnym momencie brak modułów integracyjnych z serwisami PL, ale o ile wiem to tez mocno się zmieniło.
Plusem była mała obciążalność serwera.
Co do ceny shopera, to jest i duża i mała, jesli będziesz musiał dorobić jakieś moduły do dowolnego oprogramowania, 1000 zł moze okazać sie kwota mała.
Co wiecej dedyk, jesli umiesz sam tym zarzadzać to u tanich providerów koszt minimum ok. 400 zł/m-c, VPS czesto też sa w podobnej cenie.
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Post 5 wrz 2009, o 10:41

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

Poki co jednak chyba najpierw pobawie sie z tym OS i najwyzej pozniej przeniose sie na magento.
Z tego co widzialem jest wypelnione po brzegi forum o tej platformie i na pewno znajdzie sie kilka osob chetnych do pomocy;)
Tylko...no wlasnie:)) czy przenosiny z OS na magento jest latwa sprawa??? slyszalem, ze jest z tym nielada problem...:/
Moze pokrotce opisze co chcialbym aby moj sklep posiadal, to wtedy latwiej bedzie Ci ocenic czy w ogole jest sens abym przenosil sie na magento?? Tymbardziej, ze raczej nigdy moj sklep nie bedzie mial w swojej ofercie wiecej niz 500 produktow...mysle nawet,ze przez pierwsze lata nie bedzie ich wiecej niz 200:))

Po pierwsze tak jak mowilem zalezy mi na tym aby stronka wygladala bardzo estetycznie i fajnie (mam juz projekty graficzne i wyglada to zadowalajaco) Widzialem juz niektore szablony, ktore tez wygladaja swietnie i tylko wystarczy wowczas podmienic grafiki:)...i tak na marginesie- Ciezko sie podmienia te wszystkie obrazki?? wszystko rozumiem kryje sie w kodach?? srednio znam html, wiec moze to byc dla mnie maly problem:D i oprocz tego czy tak samo jak w magento jest mozliwosc przesuniecia lub dodania do szablonu np. poziomego menu??

Po drugie-moze to sie wydac dziwne, ale zalezy mi na tym aby stronka miala swoje wczesniejsze wejscie tak jak ma to romantique.pl....czy to jest mozliwe w OS??

Po trzecie zalezy mi aby po sklepie poruszalo sie z latwoscia (chodzi mi o szybkosc) i tutaj moje pytanie...jaki serwerek i gdzie najlepiej sobie kupic, zeby szybkosc byla ok??:)

po czwarte chcialbym, aby wyglad stronki po wejsciu do sklepu wygladal tez podobnie jak to ma miejsce w romantique.pl..czyli u gory pasek poziomy i po wyborze danego produktu pojawia sie po lewej stronie menu pionowe z markami, a nastepnie modelami danego produktu. Wyjatkiem byloby na stronie glownej miejsce na srodku na dosc duzy obrazek z aktualna promocja i po prawej stronie pionowo automatycznie wyszukiwane produkty wraz z cena i mozliwoscia przejscia do strony produktu.
Wiem, ze to wszystko zalezy od szablonu, ale opisalem mniej wiecej jak ja to wszystko bym widzial:)

po piate:D...czy animowane banery moga byc w OS i czy nie zwalniaja one za bardzo stronki?? Zrobilem we flashu kilkoklatkowa animacje i zajmuje mi 1,50 mb:/

Post 5 wrz 2009, o 11:24

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

matis, to musiałeś coś przekombinować żeby kilka klatek tyle zajmowało. Pamiętaj też, że czasy efektownych, oczojebnych, animowanych bannerów przeminęły... miejmy nadzieję, że bezpowrotnie.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 5 wrz 2009, o 11:27

Posty: 311
Gadu-Gadu: 3279331

no w tym problem, ze nie mam pojecia z czym przekombinowalem, bo mam sloneczko za chmurka ktore mruga oczami co 10-15 sek...
Robilem ja w Alligator flash designer 7

Post 5 wrz 2009, o 20:03

Posty: 428
Lokalizacja: W-wka
Gadu-Gadu: 36599

Przy dwustu produktach to przenosiny żadnego sklepu to chyba nie problem bo tyle czasem wprowadzałem w jeden dzień ręcznie ;)
Szczególnie jak masz opisy gotowe i fotki.

Co do wyglądu jak sie umie można zrobić wszystko, u mnie np. w magento doszedł pasek menu kontaktowego ;) inny footer i pare innych drobiazgów, bo strona z założenia miała być prosta.
http://transit.waw.pl - Sklep oparty o Magento

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje



cron