Strona główna forum Wsparcie Problemy z działaniem kategorie w 1.4.0.1

kategorie w 1.4.0.1

Wszystkie problemy związane z działaniem sklepu...

Post 15 cze 2010, o 23:22

Posty: 12
Lokalizacja: Łódź
Gadu-Gadu: 6201762

Witam.
Nie mogę dodać ani edytować kategorii. Nie zaznacza "default category" po kliknięciu na tym myszką, przyciski "dodaj podkategorię", "dodaj kategorię" nie reagują na kliknięcia.
Ktoś wie o co tu może chodzić?
Pozdrawiam, Ania.

kategorie w 1.4.0.1

PostTeraz jest 20 kwi 2024, o 04:16
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 15 cze 2010, o 23:26
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
A kategorie do sklepu masz poprawnie przypisane? Czy przypadkiem zakres konfiguracji kategorii, które chcesz edytować nie jest zakresem innego sklepu? Czy nie masz problemów z działaniem AJAX'a np przy dodawaniu zdjęć do produktu?

Post 16 cze 2010, o 11:13

Posty: 12
Lokalizacja: Łódź
Gadu-Gadu: 6201762

jemoon napisał(a):
witam,
A kategorie do sklepu masz poprawnie przypisane? Czy przypadkiem zakres konfiguracji kategorii, które chcesz edytować nie jest zakresem innego sklepu? Czy nie masz problemów z działaniem AJAX'a np przy dodawaniu zdjęć do produktu?


Co do pytania pierwszego to nic nie kombinowałam z nimi- magento bawię się dopiero od 2 tygodni i nie bardzo się w tym wszystkim orientuję.

co do pytania drugiego to o cokolwiek chodzi, mam jeden sklep.

Co do pytania trzeciego, może to AJAX bo jak chciałam dodać jakiś nowy produkt (na razie sklep mam w stanie niemal surowym) to nie było reakcji jak chciałam dodać cechy czy coś. Generalnie problem jest taki że jak klikam na jakiś button (pomarańczowy) lub element menu przy dodawaniu produktu (szary) to zero reakcji. Zero.

//Edit
Przejrzałam forum i widzę że tu jest jakaś zależność między kategoriami a utworzeniem sklepu z "Zarządanie sklepami".
U mnie to wygląda tak, dodałam jeden sklep ale zaraz go usunęłam- nie bardzo łapię po co to wszystko.
Obrazek
Pozdrawiam, Ania.

Post 16 cze 2010, o 17:01
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Sprawdź czy w 'Main Website Store' jako kategorię nadrzędną przypisaną masz odpowiednią kategorię utworzoną wcześniej w 'Zarządzanie kategoriami'. Wydaje mi się jednak, że Twój problem jest związany bardziej z Ajax'em - sprawdź czy na innych przeglądarkach masz tak samo (u mnie np. Chrome nie obsługiwał do ostatniej aktualizacji paru rzeczy). Wyczyść też, przez FTP, wszystko z 'var/cache' i 'var/sessions', usuń też ciasteczka i dane z przeglądarki. Daj znać czy cokolwiek się zmieniło.

P.S
Wszystkie te opcje zarządzania sklepami masz po to, żeby za pomocą jednego PA móc obsługiwać kilka sklepów pod różnymi domenami, z czego każdy z nich może być kilku językowy.

Post 16 cze 2010, o 17:33

Posty: 12
Lokalizacja: Łódź
Gadu-Gadu: 6201762

jemoon napisał(a):
Sprawdź czy w 'Main Website Store' jako kategorię nadrzędną przypisaną masz odpowiednią kategorię utworzoną wcześniej w 'Zarządzanie kategoriami'.

Tak.
jemoon napisał(a):
sprawdź czy na innych przeglądarkach masz tak samo (u mnie np. Chrome nie obsługiwał do ostatniej aktualizacji paru rzeczy).

Tak.
jemoon napisał(a):
Wyczyść też, przez FTP, wszystko z 'var/cache' i 'var/sessions', usuń też ciasteczka i dane z przeglądarki. Daj znać czy cokolwiek się zmieniło.

Nie chciałabym Cię załamywać ale chyba nie mam wyjścia- nic.
Pozdrawiam, Ania.

Post 16 cze 2010, o 17:41
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Podeślij jeszcze screen na którym będzie strona 'Zarządzanie kategoriami'.

Post 16 cze 2010, o 17:50

Posty: 12
Lokalizacja: Łódź
Gadu-Gadu: 6201762

Bardzo proszę:

Obrazek

Jakiś pomysł?
Pozdrawiam, Ania.

Post 16 cze 2010, o 18:06
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Czy wchodząc do sklepu używasz takiego samego adresu jak w 'System' -> 'Konfiguracja' -> zakładka 'Ogólne' -> 'Sieć -> zakładka 'Niezabezpieczony' -> pole 'Podstawowy URL' ? Jeśli np ustawiony tam adres ma 'www', a wchodzisz bez 'www' to AJAX się wywala przy przekazywaniu adresu bez odpowiednich zmian w .htaccess

To co jeszcze przychodzi mi do głowy to ustawienie 'Prototype Deprecation Log' - spróbuj to zmienić w 'System' -> 'Konfiguracja' -> zakładka 'Zaawansowane' -> 'Developer' -> zakładka 'Ustawienia JavaScript'.

Post 16 cze 2010, o 19:11

Posty: 12
Lokalizacja: Łódź
Gadu-Gadu: 6201762

jemoon napisał(a):
witam,
Czy wchodząc do sklepu używasz takiego samego adresu jak w 'System' -> 'Konfiguracja' -> zakładka 'Ogólne' -> 'Sieć -> zakładka 'Niezabezpieczony' -> pole 'Podstawowy URL' ? Jeśli np ustawiony tam adres ma 'www', a wchodzisz bez 'www' to AJAX się wywala przy przekazywaniu adresu bez odpowiednich zmian w .htaccess

Tak, w obu przypadkach bez www, tylko "http://"

jemoon napisał(a):
To co jeszcze przychodzi mi do głowy to ustawienie 'Prototype Deprecation Log' - spróbuj to zmienić w 'System' -> 'Konfiguracja' -> zakładka 'Zaawansowane' -> 'Developer' -> zakładka 'Ustawienia JavaScript'.

Było "Nie", zmieniłam na "Tak".
I nadal nic.
Pozdrawiam, Ania.

Post 22 cze 2010, o 14:35

Posty: 12
Lokalizacja: Łódź
Gadu-Gadu: 6201762

Dodam,że zmiana języka na angielski (USA), pomogła o tyle że już widać te wszelkie okienka edycji przy dodawaniu nowej kategorii, i niby klikam że 'dodaj' ale na sklepie nic nie widać.
Pozdrawiam, Ania.

Następna strona

Powrót do Problemy z działaniem



cron