Strona główna forum Wsparcie Wydajność, optymalizacja Jak zwiększyć wydajność?

Jak zwiększyć wydajność?

Wszystko o tym, czym każdy zająć się powinien...

Post 10 mar 2009, o 17:06

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Aplikacja sklepu ma duże możliwości, ale dobija mnie kwestia wydajności i konfiguracji sklepu. Testowałem magento na hostingach współdzielonych, takich jak home.pl czy nazwa.pl, jednak muliło strasznie. Zdecydowałem się na wykupienie serwera dedykowanego (kimsufi). Nie to może demon prędkości, ale konfiguracja sprzętowa powinna sobie bez problemu dawać radę z magento. Jest to Intel Pentium Dual 2x2.0+ GHz, 2 GB DDR2, dysk 250GB. Na serwerze leży jedynie magento.
Pozostałe informacje: Apache 2.2.9, PHP 5.2.6, MySQL 5.0.51a, dodane APC, w apache włączona opcja KeepAlive, w MySQL włączone query cache, dodany do magento fooman speedster.

Nie wiem co jeszcze można zrobić żeby mi sklep z dodanymi 3 kategoriami i 1 produktem działał choć w połowie tak szybko jak działa http://sweetshop.pl/
W podanym przeze mnie przykładzie wpisuje się adres strony i sklep się pojawia, a to jest najprawdopodobniej hosting współdzielony, gdyż IP wskazuje na KEI. Dlaczego więc na własnej, czystej i nieobciążonej maszynie sklep działa dużo wolniej? Czy może to być kwestia wyższych pingów do Francji? I jak to możliwe, że jedna osoba chodząca po takim pustym sklepie generuje obciążenie procesora na poziomie 20%?

Jeśli ktoś miałby chęć pomóc i doradzić to mogę mu wysłać na PW link z plikiem do phpinfo().
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Jak zwiększyć wydajność?

PostTeraz jest 24 kwi 2024, o 02:34
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 10 mar 2009, o 22:23
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Zapewne widziałeś już to: Optymalizacja serwera pod Magento
Oprócz tego warto jeszcze wyłączyć ETagi, ustawić nagłówki 'Expires' dla poszczególnych typów plików, włączyć kompresję - co najmniej gzip lub deflate jeśli dostępne. Ostatnio zauważyłem również, że w sklepie z około 8 tyś produktów memory_limit musi być co najmniej 256M (domyślne 128M nie wystarcza).
Jeśli chcesz to podeślij mi na PW link do sklepu i do phpinfo, zobaczę co jeszcze można by tam dodać/zmienić.

Post 11 mar 2009, o 17:37

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Wczoraj wieczorem wysłałem Ci PW. Czy wiadomość dotarła?
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 12 mar 2009, o 09:22

Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

Wszystko pięknie tylko szkoda że nikt po polsku tego nie wstawi na nasz "POLSKI" support. Bo mnie po angielsku jakoś nie bardzo idzie :/

Post 12 mar 2009, o 12:08

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

eXstra, ale o czym teraz mówisz? O problemach z wydajnością i szczegółowym HOW TO jeśli chodzi o konfiguracje serwera?
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 12 mar 2009, o 17:56

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

eXstra chce aby go za rączkę poprowadzić :)
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 14 mar 2009, o 00:34

Posty: 77
Gadu-Gadu: 0

lefi
dokładnie i zapewniam Cię że to prowadzenie za rączkę jak byśmy zrobili raz od początku do końca to bardzo wielu userów by na tym skorzystało...

Post 14 mar 2009, o 11:30

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Pomogło by im w początkowej fazie instalacji serwera ale już jak pojawią się błędy to znowu będzie placz na forum.
Aby zarządzać pracą serwera, na którym jest zainstalowany magento trzeba mieć większą wiedzę niż przykleić poszczególne konfigi.
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Post 14 mar 2009, o 17:04

Posty: 116
Gadu-Gadu: 0

Ale tez od czegos trzeba zaczac. Lepiej poprowadzic za raczke informujac co do czego sluzy. Niestety w necie jest bardzo duzo postow na forach oraz wpisow na blogach jak podniesc wydajnosc magento, jednak wiele z nich to jakies totalne bzdury lub rzeczy, ktore u mnie nie spowodowaly wzrostu wydajnosci, a wrecz przeciwnie. Przykladem jest fooman speedster, ktory jest przez wielu zachwalany, a u mnie obnizyl wydajnosc sklepu na serwerze dedykowanym.
Dobry hosting pod Magento? A może sklep KQS? Tak dla kontrastu...

Post 14 mar 2009, o 22:02

Posty: 729
Gadu-Gadu: 0

Lesiu a gdzie masz dedyka ??
Magento krok po kroku - aktualne informacje ze świata magento.

Następna strona

Powrót do Wydajność, optymalizacja



cron