Strona główna forum Wsparcie Instalacja Instalacja Templatek Magento

Instalacja Templatek Magento

Pytania i rozwiązania problemów dotyczących instalacji Magento oraz modułów współpracujących...

Post 9 sty 2011, o 17:05

Posty: 4
Gadu-Gadu: 221447

Witam serdecznie

nie jest ze mnie webmaster raczej webslave.

Jednak staram się jak mogę postawić magento na serwerze i nic z tego mi nie wychodzi.

- pliki przekopiowałem na serwer.

- ustawiłem permision na 775

jednak po odpaleniu strony wyświetla mi się komunikat :

Whoops, it looks like you have an invalid PHP version.

Magento supports PHP 5.2.0 or newer. Find out how to install Magento using PHP-CGI as a work-around.


serwer - ovh wirtualny.

podczas edycji .htcaccess uzywałem już różnych kombinacji które nie przynosiły żadnych rezulatów:

# php_flag magic_quotes_gpc off
# php_flag short_open_tag on

RewriteEngine on

#RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/media/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/skin/
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/js/
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-l
RewriteRule .* index.php

nawet komenda pod php5 do ovh nie działa

# SetEnv PHP_VER 5

BARDZO PROSZĘ O POMOC

PS. próbowałem zrobić wszystko według tych wskazówek również z żadnym rezulatem

http://a-okay.net/ecommerce/step-by-ste ... o-install/

lecz nie jest to ukierunkowane na ovh i znów został tylko jeden wielki problem

Instalacja Templatek Magento

PostTeraz jest 19 kwi 2024, o 08:12
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 9 sty 2011, o 21:15
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Komunikat wyraźnie mówi, że na serwerze powinno działać php w wersji co najmniej 5.2 - sprawdź więc jaka wersja jest u Ciebie bo może jest to przyczyna problemów.

Ewentualnie spróbuj jedynie odkomentować dwie poniższe dyrektywy w .htaccess:
AddType x-mapp-php5 .php
AddHandler x-mapp-php5 .php

Post 10 sty 2011, o 16:31

Posty: 4
Gadu-Gadu: 221447

tak jak się okazało serwer nie spełniał warunków.

Zainstalowałem magento na serwerze http ( wampp )

wszystko pięknie ładnie lecz po instalacji templatki i sprawdzeniu błędów jakie generuje wyświetliło mi taki komunikat

błędy powstają po instalacji templatki przerzuciłem app i skin, za pomocą admin panel uruchomiłem ją

błedy w raports:

a:5:{i:0;s:69:"Invalid method Mage_Wishlist_Block_Links::addWishlistLink(Array
(
)
)";i:1;s:1879:"#0 [internal function]: Varien_Object->__call('addWishlistLink', Array)
#1 [internal function]: Mage_Wishlist_Block_Links->addWishlistLink()
#2 C:\wamp\www\app\code\core\Mage\Core\Model\Layout.php(347): call_user_func_array(Array, Array)
#3 C:\wamp\www\app\code\core\Mage\Core\Model\Layout.php(213): Mage_Core_Model_Layout->_generateAction(Object(Mage_Core_Model_Layout_Element), Object(Mage_Core_Model_Layout_Element))
#4 C:\wamp\www\app\code\core\Mage\Core\Model\Layout.php(205): Mage_Core_Model_Layout->generateBlocks(Object(Mage_Core_Model_Layout_Element))
#5 C:\wamp\www\app\code\core\Mage\Core\Model\Layout.php(209): Mage_Core_Model_Layout->generateBlocks(Object(Mage_Core_Model_Layout_Element))
#6 C:\wamp\www\app\code\core\Mage\Core\Controller\Varien\Action.php(343): Mage_Core_Model_Layout->generateBlocks()
#7 C:\wamp\www\app\code\core\Mage\Cms\Helper\Page.php(110): Mage_Core_Controller_Varien_Action->generateLayoutBlocks()
#8 C:\wamp\www\app\code\core\Mage\Cms\Helper\Page.php(52): Mage_Cms_Helper_Page->_renderPage(Object(Mage_Cms_IndexController), 'home')
#9 C:\wamp\www\app\code\core\Mage\Cms\controllers\IndexController.php(45): Mage_Cms_Helper_Page->renderPage(Object(Mage_Cms_IndexController), 'home')
#10 C:\wamp\www\app\code\core\Mage\Core\Controller\Varien\Action.php(418): Mage_Cms_IndexController->indexAction()
#11 C:\wamp\www\app\code\core\Mage\Core\Controller\Varien\Router\Standard.php(253): Mage_Core_Controller_Varien_Action->dispatch('index')
#12 C:\wamp\www\app\code\core\Mage\Core\Controller\Varien\Front.php(176): Mage_Core_Controller_Varien_Router_Standard->match(Object(Mage_Core_Controller_Request_Http))
#13 C:\wamp\www\app\code\core\Mage\Core\Model\App.php(304): Mage_Core_Controller_Varien_Front->dispatch()
#14 C:\wamp\www\app\Mage.php(596): Mage_Core_Model_App->run(Array)
#15 C:\wamp\www\index.php(80): Mage::run('', 'store')
#16 {main}";s:3:"url";s:1:"/";s:11:"script_name";s:10:"/index.php";s:4:"skin";s:7:"default";}


bardzo proszę o pomoc

chciałbym dodać że wodery app i skin zostały podmienione z oryginalnymi

Post 10 sty 2011, o 16:39
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Skopiuj wishlist.xml znajdujący się w app/design/frontend/base/default/layout i nadpisz nim plik wishlist.xml znajdujący się w Twojej templatce.

Post 10 sty 2011, o 16:45

Posty: 4
Gadu-Gadu: 221447

jemoon napisał(a):
witam,
Skopiuj wishlist.xml znajdujący się w app/design/frontend/base/default/layout i nadpisz nim plik wishlist.xml znajdujący się w Twojej templatce.


po przekopiowaniu app oraz skin nadpisał mi całośc tych 2 folderów (skin i app). W takiej formie była templatka.

1. Copy the folders "\app" and "\skin" from the theme folder into the magento root directory.

2. Open the admin panel and choose "System" -> "Design".

3. Press "Add design change" button.

4. In the new dialogue window change the "custom design" value to our theme name value.

5. Press "Save" button.

chyba że źle zrozumiałem Twoją koncepcję. Jestem początkujący w tym temacie i przepraszam za oczywiste błędy.

Post 10 sty 2011, o 17:10
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Ściągnij sobie nowe Magento na dysk i po jego rozpakowaniu zrób tak jak pisałem w pierwszym poście.

To raczej twórcy Twojej templatki nie pojęli koncepcji tworzenia layoutów, ale to już inna sprawa - przy ewentualnych aktualizacjach będziesz miał z tym problem więc jak masz chwile czasu to przeszukaj forum bo znajduje się tu kilka tematów nt tego jak aplikować layoutu tak, aby nie tracić potem czasu na ich uaktualnienia do najnowszych wersji.

Post 10 sty 2011, o 17:40

Posty: 4
Gadu-Gadu: 221447

witam

zainstalowalem templatkę na serwerze i otrzymalem komunikat :

( ! ) Fatal error: Call to a member function toHtml() on a non-object in C:\wamp00\www\app\code\core\Mage\Core\Model\Layout.php on line 529
Call Stack
# Time Memory Function Location
1 0.0006 685992 {main}( ) ..\index.php:0
2 0.0042 1158456 Mage::run( ) ..\index.php:80
3 0.0149 2681040 Mage_Core_Model_App->run( ) ..\Mage.php:627
4 0.0917 10326280 Mage_Core_Controller_Varien_Front->dispatch( ) ..\App.php:340
5 0.0983 10820648 Mage_Core_Controller_Varien_Router_Standard->match( ) ..\Front.php:176
6 0.1022 11309776 Mage_Core_Controller_Varien_Action->dispatch( ) ..\Standard.php:253
7 0.1780 13222632 Mage_Cms_IndexController->indexAction( ) ..\Action.php:418
8 0.1789 13301472 Mage_Cms_Helper_Page->renderPage( ) ..\IndexController.php:45
9 0.1789 13301472 Mage_Cms_Helper_Page->_renderPage( ) ..\Page.php:52
10 0.3150 20832768 Mage_Core_Controller_Varien_Action->renderLayout( ) ..\Page.php:130
11 0.3153 20834144 Mage_Core_Model_Layout->getOutput( ) ..\Action.php:389

niestety ten sposób nie pomaga

http://www.meetc3.com/blog/solving-call ... error.html

proszę o pomoc


Powrót do Instalacja



cron