Strona główna forum Wsparcie Instalacja Brak dostępu

Brak dostępu

Pytania i rozwiązania problemów dotyczących instalacji Magento oraz modułów współpracujących...

Post 16 lis 2008, o 16:39

Posty: 74
Gadu-Gadu: 0

Witam!

Zainstalowałam nowy sklep i przeniosłam bazę ze starego serwera. Teraz nie mam dostępu mimo iż dostałam nowe hasło, mam wciąż komunikat"Access Denied.". Jak mogę dostać się do PA?
Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów ...

Brak dostępu

PostTeraz jest 28 mar 2024, o 21:33
Google

Posty: 427
Lokalizacja: Internet

Post 16 lis 2008, o 17:14
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
Ogólnie, żeby 'wrzucić' stary sklep na nową instalację należy:
1. Importować starą bazę do utworzonej podczas instalacji nowej bazy.
2. W zaimportowanej już bazie w tabeli "core_config_data" należy edytować (podać nowe) adresy sklepu. Odpowiedzialne za to są dwa pola:
  • web/unsecure/base_url
  • web/secure/base_url
3. Ponieważ hasła admina przechowywane są w bazie należy używać starych loginów i haseł (nie tych, których użyto podczas instalacji).

Post 3 lut 2009, o 16:35

Posty: 21
Gadu-Gadu: 0

Witam
Zainstalowałem magento 1.2.1 na xamppie no i tu problem nie mogę zalogować się do strony administracyjnej ?
Instalacja przebiegła bezproblemowo, mogę jedynie otworzyć stronę sklepu a nie panel. Hasło i user na 100 % dobre . Zrobiłem nawet reinstal całości razem z nowa bazą,, nic nie pomaga.
W przypadku wpisania prawidłowych danych w panelu logowanie nie wyrzuca napisu access denied ale i nie loguje , jak wpiszę coś źle to wyskakuje w/w info. Jakieś pomysły co może być przyczyną ?

Post 3 lut 2009, o 18:01

Posty: 21
Gadu-Gadu: 0

Problem poniekąd rozwiązał się sam. Przeszkodą okazał się FF 3.X niestety problem wystapił również w IE 7 i Chrome. Udało mi się zalogować przy pomocy Opery. Jeszcze nie wiem co może być przyczyną nie logowania w innych przeglądarkach, cache przeczyściłem nie pomogło. Jak ktoś ma jakieś pomysły to chętnie poczytam .

Post 14 lut 2009, o 15:02
jemoon Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 529
Lokalizacja: Gdańsk
Gadu-Gadu: 0

witam,
problem z logowaniem na localu w innych niż Opera przeglądarkach spowodowany jest tym, że przeglądarka nie tworzy cookies jeśli w adresie stronki nie występuje kropka '.' Rozwiązaniem jest zatem używanie http://127.0.0.1/magento zamiast http://localhost/magento

Post 14 lut 2009, o 15:55

Posty: 21
Gadu-Gadu: 0

WOW Działa JEMOON jesteś wielki ( w końcu nie będe musiał się męczyć z opera w ff ma tyle narzędzi ufff) dzięki

Post 30 sie 2010, o 10:29

Posty: 5
Lokalizacja: Oświęcim
Gadu-Gadu: 0

Witam,
U mnie nic nie pomaga. Zmieniłem hasło w bazie dla mnie, czyli admina. Podaję je w każdej przeglądarce i pojawia się błąd, że złe dane.

Co jest nie tak?

Post 30 sie 2010, o 22:17

Posty: 81
Gadu-Gadu: 3824559

Hasła w magento są solone.
Na tej stronie masz opisane ja to zrobić poprawnie.
http://www.magentocommerce.com/wiki/recover/resetting-admin-password

Post 31 sie 2010, o 10:59

Posty: 5
Lokalizacja: Oświęcim
Gadu-Gadu: 0

Dzięki bajt. Działa mi panel tylko w Operze, dobre i to.

Post 31 sie 2010, o 12:16

Posty: 104
Gadu-Gadu: 0

Jak Ci działa panel w jednej przeglądarce, a w drugiej nie, to usuń sobie w tej niedziałającej ciasteczka i inne pliki tymczasowe.

Następna strona

Powrót do Instalacja



cron